Medycyna sportowa

Medycyna sportowaJesteśmy licencjonowanym ośrodkiem Rehasport Clinic. Posiadamy dużą wiedzę oraz doświadczenie w zakresie rehabilitacji sportowej i ortopedycznej.

 

Rehabilitacja sportowa

Bez względu na to czy dopiero zaczynasz przygodę ze sportem, jesteś amatorem czy w pełni profesjonalistą, trenujesz stosunkowo niewiele godzin w tygodniu a może po prostu chcesz schudnąć i trenujesz 7 razy w tygodniu a Twoje założenia i cele nie przynoszą skutku…przyjdź na badania wydolnościowe a my maksymalnie wykorzystamy Twój potencjał i pokażemy Ci drogę do „zwycięstwa”.

Kluczem badań wydolnościowych jest wyznaczenie odpowiednich parametrów i obciążeń treningowych niosących za sobą efektywność treningu, czyli systematycznego wzrostu wydolności, większej mocy, szybszej regeneracji czy mniejszej wagi.

Natomiast granica między wzrostem formy a przetrenowaniem i zniechęceniem do treningu jest bardzo cienka dlatego tak ważna jest analiza zawodnika. Na podstawie badań wydolnościowych i parametrów takich jak tętno, moc, prędkość, stężenie zakwaszenia we krwi, jesteśmy w stanie dużo powiedzieć o zawodniku.

Badanie przeprowadzamy stacjonarnie (na trenażerze) bądź terenowo.

Zawodnik po badaniach otrzymuje przykładowy program treningowy oparty na jego badaniach i analizie.

Do analizy zaliczamy:

  • wyznaczenie stref tętna (od regeneracyjnej po strefę maksymalną) w oparciu o zakwaszenie, wzrost tętna do danej mocy (wat).
  • próg przemian tlenowych (at2-2 mmol)
  • próg przemian beztlenowych (at4 mmol)
  • dynamikę wzrostu mleczanu w oparciu o zwiększoną moc (wat)

 

Rehabilitacja sportowa i odnowa biologiczna

Celem odnowy biologicznej w sporcie jest optymalizacja procesów regeneracji powysiłkowej, zapobieganie i zmniejszanie ilości kwasu mlekowego (zakwasów). Pozwala ona również na współdziałanie z treningiem w celu osiągnięcia optymalnego wyniku sportowego. Do zabiegów odnowy biologicznej zaliczamy:

  • masaż klasyczny,
  • masaż sportowy,
  • rehabilitację ukierunkowaną na zbyt napięte mięśnie (pirm, stretching)
  • terapię tkanek miękkich poprzecznych,
  • zabiegi fizykalne (elektroterapia, lampa Sollux, TENS, pole magnetyczne, ultradźwięki, krioterapia).

W swojej ofercie posiadamy również urządzenie Lympha-Tron do drenażu limfatycznego 12-komorowego, umożliwiające bardzo szybkę regenerację po dużych obciążeniach treningowych oraz taping medyczny.