Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawczaW A2 Clinic zajmujemy się zapobieganiem oraz leczeniem skutków najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów, jaką jest próchnica. Stomatolodzy A2 Clinic są zgodni – próchnica to problem ludzi w każdym wieku. Nie leczona może prowadzić do utraty zęba, a nawet do powstawania problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, nerek i oczu. Jej przyczyną są między innymi nieprawidłowa dieta, nieregularne wizyty u stomatologa, brak odpowiedniej higieny jamy ustnej, co w efekcie prowadzi do działania szkodliwych bakterii w jamie ustnej, które niszczą szkliwo i powodują powstanie zmian próchniczych.

Profilaktyka

Nasza klinika promuje profilaktykę stomatologiczną wśród mieszkańców Wałbrzycha, polecając pacjentom codzienną higienę oraz okresowe wizyty kontrolne u naszych lekarzy specjalistów stomatologów.

Dzięki nowoczesnej stomatologii i odpowiedniej profilaktyce próchnicy możemy osiągnąć doskonałe efekty w postaci zdrowego uzębienia. Odpowiednia higiena jamy ustnej i dieta nie są wystarczające dla zachowania zdrowych zębów i dziąseł. Konieczne są także regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym. W trakcie wizyty lekarz dentysta usuwa kamień nazębny, wykorzystując do tego celu urządzenia emitujące ultradźwięki (scaling). Następnie, aby dokładnie oczyścić zęby, stomatolog wykonuje zabieg piaskowania i polerowania. Dzięki temu przywraca zębom ich naturalny kolor oraz gładkość. Nasz zespół lekarzy dentystów oraz higienistek stomatologicznych oferuje Państwu także:

  • okresowe badania kontrolne,
  • instruktaż higieny jamy ustnej,
  • profesjonalną naukę szczotkowania,
  • wskazówki żywieniowe,
  • indywidualną fluoryzację.

Leczenie próchnicy

Zespół stomatologów A2 Clinic jest w stanie leczyć wczesne fazy próchnicy za pomocą zabiegów remineralizacji szkliwa, fluoryzacji oraz lakierowania. Jako jedyni  w Wałbrzychu oferujemy m.in. rewolucyjne rozwiązanie – leczenie próchnicy powierzchniowej podczas jednej wizyty bez borowania i bez znieczulenia. Środek, który stosujemy – Icon – to pierwszy na świecie produkt do infiltracji próchnicy. Zęby dotknięte bardziej zaawansowanymi stadiami próchnicy poddawane są odpowiedniemu leczeniu zachowawczemu, a opracowane ubytki następnie uzupełniane materiałami kompozytowymi. W naszej klinice stosujemy kompozyty światłoutwardzalne, które swoim odcieniem nie odróżniają się od naturalnego koloru zęba, co sprawia, że są zupełnie niewidoczne. Dla dzieci przygotowaliśmy specjalne, kolorowe wypełnienia.

Znieczulenie

Dla zapewnienia naszym Pacjentom maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa, każdy stomatolog wykonuje zabiegi w znieczuleniu miejscowym, które wliczone jest w cenę wizyty. Nasi pacjenci mają gwarancję, że leczenie w naszej klinice odbywa się według najnowszych procedur i w bezstresowych warunkach, a efekty leczenia są estetyczne i trwałe.