Promocje

Szkliwo – co warto o nim wiedzieć?

Szkliwo jest niezwykle istotne, a jego rola jest nie do przecenienia. Bez niego zęby byłyby stale narażone na działanie niekorzystnych czynników. Dlatego należy odpowiednio o nie dbać. Za chwilę wyjaśnimy, jak to robić, a także, jakie mogą być skutki, jeżeli się to zaniedba.
(więcej…)


Skutki nieleczonej próchnicy

Próchnica jest powszechnym schorzeniem. Być może to dlatego nieraz jest bagatelizowana. Sęk w tym, że ból zębów nie jest jedyną nieprzyjemnością, jaka się z nią wiąże. Nieleczona próchnica może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

(więcej…)


Wpływ leków na zęby

Leki zażywamy po to, aby być zdrowsi. Ewentualnie aby złagodzić objawy chorób, które nas nękają. Wiele osób musi zażywać leki codziennie, by móc poprawnie funkcjonować. Czasami niestety odbija się to niekorzystnie na… uzębieniu. Zgadza się, niektóre leki mają zły wpływ na zdrowie zębów. Warto wiedzieć, które medykamenty mają takie działanie.

 

(więcej…)


Paradontoza – na czym polega i jak ją leczyć?

Paradontoza – słyszy się o niej nieraz. Na czym polega ta choroba? Warto dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Ważne jest, aby w porę rozpoznać niepokojące objawy i móc jak najwcześniej podjąć odpowiednie działania, ponieważ nieleczona paradontoza przyczynia się do utraty zębów.

 

(więcej…)


Jak wyleczyć choroby przyzębia?

Choroby przyzębia to schorzenia, które mogą mieć poważne i dotkliwe następstwa, jeżeli nie podejmie się leczenia na odpowiednio wczesnym etapie ich rozwoju. Jeśli w porę zostaną zdiagnozowane i wdroży się leczenie, można nie dopuścić do przykrych komplikacji. W przeciwnym wypadku grozi to nawet utratą zębów!

 

(więcej…)


Czy wymieniać wypełnienia amalgamatowe?

Były czasy, gdy amalgamat był standardowym materiałem używanym do wypełnień ubytków. Ale to już pieśń przeszłości. Obecnie amalgamaty odchodzą do lamusa, ustępując miejsca wypełnieniom kompozytowym. Czy słusznie? I czy oznacza to, że swoje stare wypełnienia amalgamatowe powinno się wymienić na nowsze, kompozytowe?

 

(więcej…)


Złamany ząb – co zrobić?

Złamanie zęba – taki pech może przytrafić się każdemu. Ale bez paniki! Istnieją sposoby, by naprawić szkody. Którą metodę wybrać? To zależeć będzie przede wszystkim od stopnia złamania.
(więcej…)


Metody wybielania zębów w A2 Clinic!

Dzięki dorobkowi nowoczesnej stomatologii możliwa jest sprawna i skuteczna poprawa wyglądu uzębienia. W osiągnięciu tego celu pomagają różne metody: bonding materiałami kompozytowymi czy założenie licówek, mocowanych do widocznej części uzębienia. Jednakże najmniej inwazyjną z nich stanowi wybielanie zębów – bezbolesny oraz mało inwazyjny zabieg, przynoszący niemal natychmiastowe efekty. W A2 Clinic przeprowadzamy go dwoma sposobami, które Pacjenci mogą wybrać zależnie od potrzeb czy oczekiwań.
(więcej…)


Sport – czy dobrze wpływa na zdrowie zębów?

Sport to znakomite źródło endorfin odpowiadających za dobre samopoczucie psychiczne i wspaniałe wsparcie dla zdrowia. Jednakże obserwacje poczynione przez stomatologów oraz Pacjentów udowadniają, że aktywność fizyczna może doprowadzić do poważnych problemów z uzębieniem. Część z nich jest wręcz oczywista, jednakże zdarzają się kłopoty, które można łatwo powiązać z zupełnie innymi źródłami. Jakie zagrożenia dla uśmiechu niesie ze sobą uprawianie sportu? Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu.
(więcej…)


Implanty zębów – zalety i najważniejsze fakty

Implanty zębowe stają się jedną z ikon nowoczesnej stomatologii, gdyż pozwalają na stabilne osadzenie rekonstrukcji doskonale imitujących funkcjonalność oraz estetykę naturalnych zębów. Znakomicie sprawdzają się w przypadku odbudowy pojedynczych braków, jak i kilkukrotnych ubytków lub nawet bezzębia. Dzięki temu możliwe jest zapewnienie Pacjentowi pięknego uśmiechu, który spełni jego potrzeby i oczekiwania! Nasuwa się jednak pytanie: jakie jeszcze korzyści przynosi wszczepienie implantów zębowych? Dokładnie wyjaśnimy to w dalszej części.
(więcej…)