Promocje

Ból zęba po leczeniu kanałowym

Przeszedłeś leczenie kanałowe i teraz boli Cię ząb? Dlaczego tak się dzieje? Przecież unerwione tkanki zostały z niego usunięte, więc jak może boleć? Za chwilę poznasz odpowiedź na to pytanie.

(więcej…)


Protezy na implantach

Brak zębów to problem, któremu można zaradzić dzięki protetyce. Ale czy wiesz, że tak powszechnie stosowane protezy ruchome wcale nie są najlepszym z dostępnych rozwiązań? Czytaj dalej, a dowiesz się więcej o protezach na implantach.
(więcej…)


Ubytki klinowe

Wielu Pacjentów przywykło do wyobrażenia, że za ubytki w zębach zawsze odpowiedzialna jest próchnica. Tymczasem to nie do końca tak. Owszem, próchnica jest najczęstszą przyczyną ubytków – to się zgadza – ale wcale nie jedyną. Ubytki niepróchnicowego pochodzenia (ubytki klinowe) bynajmniej nie są czymś rzadko spotykanym. Ale skoro to nie próchnica je powoduje, to dlaczego powstają?
(więcej…)


Re-endo – kiedy wykonuje się powtórne leczenie kanałowe?

Ząb po leczeniu kanałowym znowu boli? Przecież nie tak miało być! I co teraz? Być może trzeba będzie przeprowadzić re-endo.

(więcej…)


Ząb zatrzymany

Brakuje ci zęba w miejscu, w którym powinien być? Może to ząb zatrzymany. Zatrzymanie zęba to przypadłość, która najczęściej zdarza się w przypadku ósemek, ale problem może dotyczyć również innych zębów. Jakie są tego przyczyny i w jaki sposób można sobie z tym poradzić?
(więcej…)


Na czym polega resekcja korzenia zęba?

Resekcja wierzchołka zęba to dość inwazyjny zabieg, do którego stomatologia ucieka się w sytuacjach, gdy zawiodą wszelkie inne metody, nie wyłączając leczenia kanałowego. Jeżeli pierwotne ani wtórne leczenie kanałowe nie przyniosą dobrych wyników, pozostają już w zasadzie tylko dwie ścieżki postępowania – usunąć ząb lub wykonać właśnie resekcję. Nie trzeba chyba mówić, która z tych opcji jest lepsza. Resekcja wierzchołka korzenia jest dobrym wyjściem dla Pacjentów, którzy chcieliby uratować ząb.
(więcej…)


Zabieg regeneracji absolutnej

Licówki porcelanowe czy kompozytowe?

Licówki pozwalają zamaskować estetyczne niedoskonałości uśmiechu, najczęściej wykonywane są z materiału kompozytowego lub porcelany. Która z tych dwóch opcji jest lepsza? Na którą warto się zdecydować? Jakie są mocne strony obu rozwiązań? Dowiesz się tego z niniejszego tekstu.
(więcej…)


Szkliwo – co warto o nim wiedzieć?

Szkliwo jest niezwykle istotne, a jego rola jest nie do przecenienia. Bez niego zęby byłyby stale narażone na działanie niekorzystnych czynników. Dlatego należy odpowiednio o nie dbać. Za chwilę wyjaśnimy, jak to robić, a także, jakie mogą być skutki, jeżeli się to zaniedba.
(więcej…)


Skutki nieleczonej próchnicy

Próchnica jest powszechnym schorzeniem. Być może to dlatego nieraz jest bagatelizowana. Sęk w tym, że ból zębów nie jest jedyną nieprzyjemnością, jaka się z nią wiąże. Nieleczona próchnica może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

(więcej…)


Wpływ leków na zęby

Leki zażywamy po to, aby być zdrowsi. Ewentualnie aby złagodzić objawy chorób, które nas nękają. Wiele osób musi zażywać leki codziennie, by móc poprawnie funkcjonować. Czasami niestety odbija się to niekorzystnie na… uzębieniu. Zgadza się, niektóre leki mają zły wpływ na zdrowie zębów. Warto wiedzieć, które medykamenty mają takie działanie.

 

(więcej…)