Promocje

Wpływ zmian hormonalnych na zdrowie w jamie ustnej

Zmiany hormonalne mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, również na zdrowie w jamie ustnej. Temat ten jest szczególnie bliski Paniom, które są narażone na ich działanie w różnych okresach swojego życia– zwłaszcza podczas cyklu miesiączkowego, ciąży, przekwitania (menopauza) oraz w trakcie terapii hormonalnych. Jak kobiety powinny zadbać o higienę jamy ustnej w tych trudnych i ważnych momentach życia? Na jakie choroby stomatologiczne mogą być szczególnie narażone? I jak sobie z nimi radzić? Postaramy się pokrótce przybliżyć Wam te kwestie.
(więcej…)


Przeciwwskazania do podjęcia leczenia implantologicznego

Współczesne leczenie implantologiczne stanowi ogromną szansę dla osób które, z różnych powodów, utraciły naturalne zęby i borykają się z różnymi przeszkodami w codziennym funkcjonowaniu. Należą do nich m.in. dyskomfort podczas jedzenia, utrudniona higiena jamy ustnej, problemy z zakresie artykulacji głosek oraz znaczne pogorszenie estetyki uśmiechu. Wszystkie te komplikacje rzutują na kontakty prywatne i zawodowe, dlatego Pacjenci poszukują skutecznych rozwiązań, które umożliwią im powrót na normalnego życia i niczym nieskrępowane czerpanie radości z wyrażania emocji poprzez uśmiech. Podjęcie leczenia implantologicznego taką właśnie furtkę otwiera, jednak nie jest to rozwiązanie dla każdego. Jakie są przeciwwskazania do wszczepienia implantów? Czy zawsze są dobrą alternatywą dla klasycznej protezy zębowej? Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu.
(więcej…)


Wpływ pięknego uśmiechu na sukces zawodowy

W dzisiejszych czasach dążenie do sukcesu zawodowego stanowi bardzo ważny aspekt życia. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę korzyści, które się z nim wiążą. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, jak estetyka uśmiechu wpływa na Wasz wizerunek w oczach przełożonych? Piękne uzębienie ułatwia kontakty z innymi ludźmi oraz wywołanie dobrego pierwszego wrażenia, zwiększając prawdopodobieństwo powodzenia w pracy. Co można zrobić, aby uzyskać olśniewające zęby? Przekonajcie się sami!

(więcej…)


Diastema- jak się jej pozbyć?

Diastema, czyli charakterystyczna przerwa między górnymi jedynkami dla jednych jest źródłem kompleksów, inni zaś uczynili z niej znak rozpoznawczy. Mowa tutaj oczywiście osobach publicznych oraz gwiazdach światowego formatu, za sprawą których diastema trafiła na billboardy znanych marek kosmetycznych, do świata modelingu, na okładki prestiżowych magazynów modowych, wyznaczając tym samym nowy kanon piękna.
(więcej…)


Proteza zębowa- jak o nią dbać?

Braki w uzębieniu negatywnie wpływają na jakość życia i znacząco obniżają komfort codziennego funkcjonowania. Pogorszenie estetyki twarzy, utrudnione spożywanie niektórych potraw, wady wymowy, niska samoocena, poczucie wstydu czy wycofanie z kontaktów towarzyskich – to tylko części problemów dotykających osoby z bezzębiem.
(więcej…)


Wizyta adaptacyjna- pierwszy raz z dzieckiem u dentysty

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty zwykle wiąże się z ogromnym przeżyciem, które rzutuje na jego późniejsze podejście do leczenia zębów, a nawet ich codzienną pielęgnację. Dlatego niezwykle ważnym aspektem takiego spotkania jest stworzenie przyjaznej i ciepłej atmosfery, nie tylko w samym gabinecie, ale również w oczekiwaniu na wizytę. Najmłodsi Pacjenci są niezwykle wyczuleni na emocje, dlatego istotnym elementem takiej wizyty jest zapewnienie im możliwości spokojnego oswajania się z klimatem gabinetu, w którym cały personel z niezwykłą empatią i wyrozumiałością podchodzi do młodego Pacjenta. Ważna jest również postawa rodziców, którzy, nawet jeśli posiadają negatywne doświadczenia ze wcześniejszego leczenia, nie powinni przy dzieciach wyrażać obaw czy lęków, ponieważ może to skutecznie zniechęcić je do regularnych odwiedzin stomatologa i wpłynąć na zwiększenie stresu podczas takiego spotkania.

Co zrobić, aby uniknąć traumatycznych przeżyć dziecka u dentysty, które być może były udziałem jego rodziców? Korzystnym rozwiązaniem jest wizyta adaptacyjna, której przebieg jest kluczowy dla kształtowania właściwej prozdrowotnej postawy u Najmłodszych.
(więcej…)


Jak pokonać lęk przed wizytą u dentysty?

Większość ludzi latami zmaga się z różnymi trudnościami, musi pokonywać wiele blokad, które utrudniają ich codzienne funkcjonowanie. Jedną z nich jest dentofobia. Jak pokazują statystyki strach przed wizytą u dentysty jest dość częstym zjawiskiem, zwłaszcza wśród osób dorosłych, które pamiętają jeszcze dawne standardy leczenia. Stosowane wówczas sposoby znieczulenia powodowały nieprzyjemne doznania – m.in. rozpieranie tkanek czy drętwienie połowy twarzy. U niektórych Pacjentów dyskomfort psychiczny wywoływał już sam widok strzykawki i igły, co skutecznie zniechęciło ich do wizyt w gabinecie nawet na długie lata. Również owiane złą sławą leczenie kanałowe, które wiązało się z koniecznością zatruwania zęba, do dziś wywołuje nieprzyjemne skojarzenia.

Współczesna stomatologia doskonale radzi sobie z takimi sytuacjami, oferując bezbolesne i w pełni komfortowe metody terapii w oparciu o zastosowanie najnowszych technologii – m.in. leczenie kanałowe pod mikroskopem, komputerowe znieczulenia the Wand.
Jednak przełamanie oporu przed wizytą u dentysty, w przypadku osób posiadających negatywne doświadczenia, nie jest sprawa prostą, dlatego warto poznać mechanizm tego zjawiska i sposoby jak przełamać opór przed leczeniem zębów, by móc cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.
(więcej…)


Regularne usuwanie kamienia nazębnego zapewni zdrowy uśmiech na wiele lat

Chcąc zachować zdrowy i piękny uśmiech na długie lata, należy konsekwentnie podchodzić do zagadnień związanych z regularną higienizacją jamy ustnej. Jej zadaniem jest ochrona uśmiechu przed wieloma zagrożeniami, w tym jednym z najgroźniejszych i najczęściej spotykanych – odkładaniu się kamienia nazębnego, będącego bezpośrednim powodem rozwoju próchnicy. Czym jest ten kłopotliwy osad oraz jak się go pozbyć? O tym powiemy sobie w dalszej części artykułu.
(więcej…)


Korzyści płynące z prywatnego centrum diagnostycznego

Większość Pacjentów podczas poszukiwania kliniki stomatologicznej spełniającej ich potrzeby, kieruje się przede wszystkim zakresem wykonywanego leczenia, obecnością doświadczonego zespołu ekspertów lub nowoczesnych technologii. Są to oczywiście bardzo ważne czynniki wpływające na efekt terapii, jednakże często zapominamy, jak ważna jest dokładna analiza problemu. Jest ona możliwa dzięki odpowiednio wyposażonemu centrum diagnostycznemu, które pozwoli wykonać niezbędne badania na miejscu i bez zwłoki.
(więcej…)


Ekstrakcja ósemek – czy warto usuwać zęby mądrości?

Wokół tzw. zębów mądrości narosło przez lata wiele mitów. Często ich potoczne określenie bywa błędnie kojarzone z inteligencją człowieka. Skąd zatem pochodzi ich nazwa i dlaczego trzecie zęby trzonowe zyskały miano zębów mądrości? Odpowiedź na te pytania jest związana z okresem, w którym pojawiają się one w życiu dorosłej osoby. W większości przypadków ma to miejsce między 17 a 25 rokiem życia, kiedy szczęka i żuchwa są już w pełni ukształtowane. Często rozwijają się stopniowo (z przerwami) nawet przez kilka lat. Jednak zdarzają się przypadki, że proces ten trwa nawet kilkanaście lat i kończy się po 40. roku życia. Nie u wszystkich ludzi popularne ósemki się wyrzynają, co ma związek ze zmianami ewolucyjnymi z budowie twarzoczaszki. Trzecie zęby trzonowe są bowiem pozostałością po naszych przodkach, którym duże szczęki służyły do przeżuwania surowego mięsa. W wyniku ewolucji szczęki człowieka uległy jednak zmniejszeniu, co spowodowało, że często nie są w stanie pomieścić więcej niż 28 zębów. Popularne ósemki, prawidłowo wyrżnięte, pełnią taką samą funkcję jak pozostałe zęby trzonowe – służą do rozdrabniania i przeżuwania żywności.
(więcej…)