Promocje

Diastema- jak się jej pozbyć?

Diastema, czyli charakterystyczna przerwa między górnymi jedynkami dla jednych jest źródłem kompleksów, inni zaś uczynili z niej znak rozpoznawczy. Mowa tutaj oczywiście osobach publicznych oraz gwiazdach światowego formatu, za sprawą których diastema trafiła na billboardy znanych marek kosmetycznych, do świata modelingu, na okładki prestiżowych magazynów modowych, wyznaczając tym samym nowy kanon piękna.
(więcej…)


Proteza zębowa- jak o nią dbać?

Braki w uzębieniu negatywnie wpływają na jakość życia i znacząco obniżają komfort codziennego funkcjonowania. Pogorszenie estetyki twarzy, utrudnione spożywanie niektórych potraw, wady wymowy, niska samoocena, poczucie wstydu czy wycofanie z kontaktów towarzyskich – to tylko części problemów dotykających osoby z bezzębiem.
(więcej…)


Regularne usuwanie kamienia nazębnego zapewni zdrowy uśmiech na wiele lat

Chcąc zachować zdrowy i piękny uśmiech na długie lata, należy konsekwentnie podchodzić do zagadnień związanych z regularną higienizacją jamy ustnej. Jej zadaniem jest ochrona uśmiechu przed wieloma zagrożeniami, w tym jednym z najgroźniejszych i najczęściej spotykanych – odkładaniu się kamienia nazębnego, będącego bezpośrednim powodem rozwoju próchnicy. Czym jest ten kłopotliwy osad oraz jak się go pozbyć? O tym powiemy sobie w dalszej części artykułu.
(więcej…)


Korzyści płynące z prywatnego centrum diagnostycznego

Większość Pacjentów podczas poszukiwania kliniki stomatologicznej spełniającej ich potrzeby, kieruje się przede wszystkim zakresem wykonywanego leczenia, obecnością doświadczonego zespołu ekspertów lub nowoczesnych technologii. Są to oczywiście bardzo ważne czynniki wpływające na efekt terapii, jednakże często zapominamy, jak ważna jest dokładna analiza problemu. Jest ona możliwa dzięki odpowiednio wyposażonemu centrum diagnostycznemu, które pozwoli wykonać niezbędne badania na miejscu i bez zwłoki.
(więcej…)


Ekstrakcja ósemek – czy warto usuwać zęby mądrości?

Wokół tzw. zębów mądrości narosło przez lata wiele mitów. Często ich potoczne określenie bywa błędnie kojarzone z inteligencją człowieka. Skąd zatem pochodzi ich nazwa i dlaczego trzecie zęby trzonowe zyskały miano zębów mądrości? Odpowiedź na te pytania jest związana z okresem, w którym pojawiają się one w życiu dorosłej osoby. W większości przypadków ma to miejsce między 17 a 25 rokiem życia, kiedy szczęka i żuchwa są już w pełni ukształtowane. Często rozwijają się stopniowo (z przerwami) nawet przez kilka lat. Jednak zdarzają się przypadki, że proces ten trwa nawet kilkanaście lat i kończy się po 40. roku życia. Nie u wszystkich ludzi popularne ósemki się wyrzynają, co ma związek ze zmianami ewolucyjnymi z budowie twarzoczaszki. Trzecie zęby trzonowe są bowiem pozostałością po naszych przodkach, którym duże szczęki służyły do przeżuwania surowego mięsa. W wyniku ewolucji szczęki człowieka uległy jednak zmniejszeniu, co spowodowało, że często nie są w stanie pomieścić więcej niż 28 zębów. Popularne ósemki, prawidłowo wyrżnięte, pełnią taką samą funkcję jak pozostałe zęby trzonowe – służą do rozdrabniania i przeżuwania żywności.
(więcej…)


Wpływ diety na zdrowie zębów

Każdy, kto choć trochę interesuje się zdrowym odżywianiem wie, że odpowiedni dobór witamin i minerałów w codziennej diecie ma niebagatelny wpływ nie tylko na wygląd i kondycję naszych zębów, ale również rzutuje na cały organizm, który działa na zasadzie naczyń połączonych. Dlatego tak ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta, która pozwoli w przyszłości uniknąć wielu przykrych konsekwencji zdrowotnych. W przypadku zębów sprawa wydaje się prosta – należy zrezygnować z produktów zawierających cukier, słonych przekąsek oraz napojów silnie barwiących szkliwo (takich jak: kawa, herbata, czerwone wino). Dla wielu osób taka informacja to zapowiedź prawdziwej życiowej rewolucji! Jak odmówić sobie przyjemności w postaci mocnej, aromatycznej kawy o poranku, ulubionych czekoladek czy paczki chipsów w czasie oglądania filmu na Netfliksie? Czy dla zdrowia naszych zębów i marzeń o śnieżnobiałym uśmiechu jesteśmy gotowi na takie ustępstwa? Trzeba pamiętać, że drobne pokusy będą nam stale towarzyszyły i ciężko z nich całkowicie zrezygnować, choć nie jest to niemożliwe. Warto jednak pomyśleć nad zmianą nawyków żywieniowych w kontekście stopniowej ewolucji, tak by długofalowo cieszyć się z osiągniętych efektów. Zatem, na co należy zwrócić uwagę przy układaniu jadłospisu? Jak zapewnić naszym zębom zdrowy i atrakcyjny wygląd na lata?
(więcej…)


Jak odbudować kilka braków zębowych obok siebie?

Utrata zębów negatywnie wpływa na wiele aspektów życia. Okazuje się bowiem, że pogorszenie estetyki uśmiechu jest tak naprawdę tylko wierzchołkiem góry lodowej… Brak pewności siebie czy trudności z gryzieniem pokarmów to tylko kilka z najczęstszych poważnych konsekwencji. Nic więc dziwnego, że Pacjenci poszukują skutecznych rozwiązań, za sprawą których można odbudować nawet kilka braków zębowych. W A2 Clinic z powodzeniem wykorzystujemy nowoczesne metody pozwalające przywrócić piękny i naturalnie wyglądający uśmiech.
(więcej…)


Implantologia

Słów kilka o tajemnicach zębów

Piękny i pełny uśmiech to pragnienie niemal wszystkich. Dlatego taką wielką popularnością cieszą się zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej czy implantoprotetyki. Czy jednak o zębach wiemy wszystko? Warto nieco bliżej się im przyjrzeć i odkryć niektóre skrywane przez nie tajemnice.
(więcej…)


Ile kosztuje most protetyczny?

Wielu Pacjentów boryka się z problemem braku kilku zębów obok siebie. Życie w takiej sytuacji ulega znacznemu pogorszeniu, dlatego tak ważne jest, aby szybko podjąć odpowiednie kroki i zdecydować się na kompleksowe leczenie w profesjonalnej klinice stomatologicznej. Idealnym w takiej sytuacji rozwiązaniem jest zastosowanie mostu protetycznego, który pozwala skutecznie zrekonstruować utracone uzębienie. To właśnie za jego sprawą można odzyskać piękny i naturalnie wyglądający uśmiech. Ile jednak kosztuje to rozwiązanie? Spróbujemy nieco bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu.
(więcej…)


Jak wyleczyć bezzębie?

Jedną z najpoważniejszych konsekwencji zaniedbań związanych ze zdrowiem jamy ustnej jest utrata zębów. Negatywnie wpływa to na niemal wszystkie aspekty życia, dlatego tak ważne jest, aby zdecydować się na kompleksowe leczenie stomatologiczne. To właśnie za jego sprawą możliwe jest estetyczne i funkcjonalne zrekonstruowanie uzębienia. Jakie są więc skuteczne metody leczenia w przypadku bezzębia? Przyjrzymy się nieco bliżej temu zagadnieniu.
(więcej…)