Projektowanie uśmiechu

DSD – Cyfrowe projektowanie uśmiechu. DSD to nowoczesna koncepcja cyfrowego, indywidualnego projektowania uśmiechu, wizualizacji planu leczenia oraz poznawanie końcowego rezultatu - nowego uśmiechu, który jest zaprojektowany indywidualnie, wyraża osobowość pacjenta oraz jest zgodny z jego fizycznymi i psychicznymi cechami oraz mimiką twarzy.

W trakcie planowania leczenia estetycznego lekarz przygotowuje tymczasowe modele (mock-up). Pacjent jest fotografowany i nagrywany na krótkim video. Na podstawie tych materiałów i rozmowy analizowane są wszystkie relacje ust, zębów, dziąseł, warg w kontekście tego jak pacjent się uśmiecha i jak okazuje emocje na twarzy. Dzięki DSD, pacjent bierze udział w procesie projektowania uśmiechu i leczenia w pozytywnej atmosferze i entuzjastycznych emocjach. Często po raz pierwszy ma możliwość zobaczenia, jak będzie wyglądać efekt leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem i podjęciem decyzji.

Aż do momentu zobaczenia siebie po metamorfozie uśmiechu myślimy, „że to tylko zęby”. Dopiero finalny efekt (ale już na etapie wizualizacji) pozwala odkryć pacjentowi siebie na nowo.
Za zmianą efektu wizualnego uśmiechu wielokrotnie idzie zmiana sposobu ubierania, stylu życia, większej pewności siebie, a w dalszej perspektywie również awansu i poprawienia komfortu życia.