Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca zajmuje się specjalistycznym leczeniem zębów mlecznych. Nasi lekarze starają się, aby leczenie najmłodszych Pacjentów przebiegało bezboleśnie. Oferujemy wypełnienia kolorowe, różnorodne metody znieczulenia, a także wprowadzamy do gabinetu przyjazną dzieciom atmosferę, by czuły się u nas komfortowo i bezpiecznie.

Wizyta adaptacyjna - pierwsze spotkanie jest ważne!

Wizyta adaptacyjna w gabinecie dentystycznym jest niezwykle ważnym momentem w życiu dziecka, który może znacząco wpłynąć na jego postrzeganie dentysty i dbanie o zdrowie jamy ustnej w przyszłości. Dlatego też w naszym gabinecie poświęcamy małym Pacjentom odpowiednią uwagę. Wizyta adaptacyjna ma na celu zapoznanie malucha z otoczeniem gabinetu, sprzętem dentystycznym oraz z personelem. Jest to doskonała okazja, aby dziecko mogło oswoić się z nowym środowiskiem i zbudować zaufanie do dentysty. Podczas tego spotkania przeprowadzane są proste czynności, takie jak oglądanie jamy ustnej, pokazywanie narzędzi czy sprawdzanie fotela dentystycznego. Ważne jest, aby dziecko czuło się komfortowo i bezpiecznie podczas wizyty, dlatego dentysta dba o stworzenie przyjaznej atmosfery oraz poświęcenie wystarczającej ilości czasu na budowanie relacji z maluchem. W ten sposób można zmniejszyć lęk przed dentystą i uczynić wizyty w gabinecie stomatologicznym bardziej przyjemnymi dla dziecka.

Dlaczego leczenie zębów mlecznych jest ważne?

Pomimo tego, że zęby mleczne są tymczasowe, ich zdrowie ma istotny wpływ na całą jamę ustną. Po pierwsze, zapobieganie próchnicy i leczenie ubytków w zębach mlecznych jest niezwykle istotne dla zachowania prawidłowej funkcji żucia oraz mowy. Ponadto, zęby mleczne pełnią funkcję przewodnika dla stałych zębów, pomagając im właściwie wyrosnąć. Zaniedbanie leczenia zębów mlecznych może prowadzić do poważnych komplikacji, takich jak infekcje, ból czy utrata zębów, co może wpłynąć na rozwój mowy. Ponadto, prawidłowe leczenie zębów mlecznych już od najmłodszych lat uczy dzieci dbania o zdrowie j, co ma znaczenie dla utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej przez całe życie.

Pierwsze leczenie

Leczenie przyjazne dzieciom jest naszym celem. Wiemy, że podejście dentysty do malucha odgrywa tutaj ogromną rolę. Dlatego też skupiamy się na tym, by nawiązać pozytywny kontakt z dzieckiem, zrozumieć jego obawy i troski oraz wyjaśnić każdy etap leczenia w sposób zrozumiały i delikatny. Istotnym aspektem leczenia przyjaznego dzieciom jest  dla nas również stosowanie technik minimalnie inwazyjnych oraz nowoczesnych rozwiązań, które zmniejszają dyskomfort podczas zabiegów. Jednym z takich rozwiązań są żele znieczulające, które pozwalają na bezbolesne podanie znieczulenia przed wypełnieniem ubytków czy innymi zabiegami. Dodatkowo, aby zwiększyć komfort dziecka podczas leczenia, oferujemy mu możliwość wyboru koloru plomby. Dzięki temu maluch może poczuć się zaangażowany w proces leczenia i mieć większą pewność siebie. 

 

Ponieważ w przypadku dzieci szczególnie istotna jest profilaktyka, poza leczeniem wykonujemy również takie zabiegi jak:

  • lakowanie bruzd,
  • lakier fluorkowy,
  • fluoryzacja zębów mlecznych.

Dowiedz się więcej

Zapraszamy do naszego gabinetu rodziców i opiekunów ze swoimi pociechami. Podczas rejestracji wspomnijcie, że jest to pierwsza wizyta, a my zajmiemy się całą resztą. Na spotkanie umówić się możecie telefonicznie 74 666 87 77 lub wypełniając formularz kontaktowy

Wizyta adaptacyjnaod 200 zł
Wypełnienie zęba mlecznego 250 zł
Usunięcie zęba mlecznego200 zł
Zaleca się zgłoszenie na wizytę adaptacyjną z dzieckiem zaraz po wyrżnięciu się zębów mlecznych. Taka wizyta umożliwia stopniowe i bezstresowe oswajanie się z atmosferą gabinetu stomatologicznego oraz wykształcenie odpowiednich nawyków związanych z właściwą higieną jamy ustnej. Wymaga to od całego personelu pracującego w klinice dużej delikatności, cierpliwości i empatii.