Endodoncja mikroskopowa

Endodoncja mikroskopowa to leczenie kanałowe pod mikroskopem. Stosuje się je w przypadku stanu zapalnego miazgi (tkanki znajdującej się w kanałach korzenia zęba). Żeby mieć pewność, że zakończy się ono sukcesem, używamy do leczenia kanałowego mikroskopu.

W naszej klinice staramy się wykonywać leczenie kanałowe wyłącznie pod mikroskopem operacyjnym. Pozwala on osiągnąć jeszcze większą precyzję zabiegu, dostrzec nawet najdrobniejsze szczegóły i jeszcze skuteczniej i pewniej przeprowadzić procedurę wypełnienia zęba. Dzięki temu odsetek udanych terapii wynosi obecnie ponad 90%. Dzięki najnowszej technologii, którą stosujemy zabieg może być wykonany nawet w ciągu jednej wizyty.

Leczenie endodontyczne pod mikroskopem (pierwotne)od 800 zł
Ponowne leczenie endodontyczne pod mikroskopem (wtórne)od 1 000 zł
Leczenie endodontyczne (kanałowe) jest konieczne, gdy próchnica zęba jest na zaawansowanym poziomie. W A2 Clinic lekarz podczas zabiegu korzysta z mikroskopu stomatologicznego , który pozwala na uzyskanie nawet 25-krotnego przybliżenia, przez co lekarz uzyskuje dokładny obraz pola zabiegowego. Dzięki temu może odszukać i precyzyjnie oczyścić wszystkie kanały. Skuteczność całego leczenia wynosi aż 95% a sam zabieg w wielu przypadkach może zostać przeprowadzony w trakcie 1 wizyty!