Dlaczego proteza na implantach jest lepsza od protezy akrylowej?

Dlaczego proteza na implantach jest lepsza od protezy akrylowej?

25 września 2020

Współcześnie istnieje wiele możliwości odbudowy utraconych zębów. Najbardziej powszechnym rozwiązaniem stosowanym w takiej sytuacji jest proteza akrylowa. Jak się jednak okazuje, ta tradycyjna metoda posiada wiele wad, które czynią korzystanie z niej mało komfortowym. Na szczęście istnieje wiele alternatyw dla protez akrylowych, a jedną z nich są protezy na implantach. Dlaczego to właśnie na nią warto się zdecydować? Przyjrzyjmy się nieco bliżej temu zagadnieniu.

Stabilność

Wiele osób korzystających z protez akrylowych wskazuje, że jednym z największych problemów jest możliwość wypadnięcia odbudowy w najmniej oczekiwanym momencie, np. podczas śmiechu czy kichania. I tak przyjemne chwile spędzane z przyjaciółmi mogą zakończyć się uczuciem wstydu. Można temu jednak zapobiec, stosując nowoczesne protezy mocowane na implantach. Charakteryzuje się one wysoką stabilnością, przez co nie istnieje ryzyko, że wypadnie ona podczas codziennych czynności. Nie musisz więc obawiać się, że w trakcie spania zakrztusisz się protezą. Bardzo często to właśnie to przesądza o tym, że Pacjenci decydują się na odbudowę mocowaną na implantach.

Naturalny wygląd

Do wykonania tradycyjnej rekonstrukcji stosowany jest materiał, który nie pozwala na uzyskanie naturalnego wyglądu. W przypadku protez na implantach wykorzystywana jest wysokiej jakości porcelana. Charakteryzuje się ona przepuszczalnością światła niemal identyczną z tą, jakie posiada szkliwo. Oznacza to, że proteza na implantach niezwykle sugestywnie imituje naturalne piękno. Właśnie dzięki temu można cieszyć się pięknym uśmiechem przez długie lata.

Trwałe rozwiązanie

Oczywiście proteza akrylowa jest stosunkowo wytrzymałym rozwiązaniem. Jednakże należy pamiętać, że po pewnym czasie może ona stać się niedopasowana, przez co konieczna staje się jej wymiana. Problem ten występuje w przypadku zastosowania protezy mocowanej na implantach. Jak pokazuje doświadczenie, rozwiązanie to w niektórych przypadkach pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem nawet przez całe życie. Można więc zapomnieć o potrzebie wymiany protezy po pewnym czasie!

Ciesz się smakiem swoich ulubionych potraw

Jedzenie to jedna z wielu wspaniałych przyjemności, jakie daje nam życie. Niestety utrata zębów sprawia, że jesteśmy zmuszeni zrezygnować ze swoich ulubionych dań. Tego problemu wcale nie rozwiązują protezy akrylowe. Osoby korzystające z tego rodzaju odbudowy bardzo często wspominają, że muszą unikać jedzenia twardszych produktów, ponieważ nie są w stanie prawidłowo ich przeżuć. Trudności te nie pojawiają się w przypadku protezy na implantach. Nie odmawiaj sobie więc przyjemności! Postaw na sprawdzone rozwiązanie wykorzystywane w A2 Clinic i ciesz się pełnią życia.

Zdrowie

Wypadnięcie nawet pojedynczego zęba sprawia, że rozpoczyna się proces zaniku kości. Prowadzi to do wielu poważnych konsekwencji, takich jak pogorszenie wyglądu twarzy czy utraty pełnej funkcjonalności w jamie ustnej. Zastosowanie protezy akrylowej w żaden sposób nie uniemożliwia zahamowania zaniku kości. Ponadto wraz z postępującą utratą tkanki kostnej odbudowa staje się niedopasowana, przez co użytkowanie rekonstrukcji może powodować ból, a nawet powstawanie ran. Można temu jednak zapobiec! Jak się bowiem okazuje, jedynym rozwiązaniem, które umożliwia zahamowanie zaniku kości, są implanty. Te małe tytanowe śrubki zastępują funkcje korzeni. Oznacza to, że możliwe staje się odpowiednie obciążenie kości, co pozwala zapobiec jej zanikowi.
Na tym jednak nie koniec zalet protezy na implantach. Możliwość spożywania wszelkich produktów, nawet tych twardych, nie ogranicza się tylko do czerpania przyjemności z jedzenia ulubionych dań. Dzięki temu można do organizmu dostarczyć wraz z dietą wszystkich niezbędnych składników. Okazuje się więc, że zastosowanie protezy na implantach może korzystnie wpłynąć na ogólny stan zdrowia, a Ty będziesz mógł znowu cieszyć się pełnią życia!

Co możesz teraz zrobić?

Twoje marzenie o pięknym oraz zdrowym uśmiechu jest właściwie na wyciągnięcie ręki. Wystarczy, że sięgniesz po słuchawkę i umówisz się na wizytę konsultacyjną w naszej klinice. Dobierzemy odpowiednie rozwiązania, które w pełni spełnią Twoje oczekiwania. Po zakończonym leczeniu w A2 Clinic Twoje życie znowu nabierze barw. Nie zwlekaj! Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 74 666 87 77 lub +48 666 704 707.