Estetyczne wypełnienia inlay/onlay

Estetyczne wypełnienia inlay/onlay

2 listopada 2020

Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi Pacjenci udają się do gabinetu stomatologicznego, jest próchnica. W takim przypadku konieczne jest przeprowadzenie leczenia zachowawczego, które polega na usunięciu zarażonych tkanek, a następnie uzupełnieniu ubytków wypełnieniami światłoutwardzalnymi. Jak się jednak okazuje, rozwiązanie takie nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Dlatego opracowano estetyczne wypełnienia inlay/onlay, które świetnie sprawdzają się w przypadku wystąpienia znacznych ubytków próchnicowych oraz przy uszkodzeniach mechanicznych.

Estetyczne i wytrzymałe wypełnienia

W naszej klinice w codziennej praktyce z powodzeniem wykorzystujemy nowoczesne wypełnienia inlay/onlay. Są to właściwie specjalne nakłady koronowe, do produkcji których wykorzystywany jest kompozyt albo porcelana. Przygotowywane są one przez doświadczonych techników w laboratorium protetycznym, którzy dbając o każdy najmniejszy detal, uzyskują efekt imitujący naturalne piękno. Dzięki temu nakładów koronowych praktycznie nie da się odróżnić od reszty uzębienia. Warto wspomnieć, że znacznie większą wytrzymałością i estetyką charakteryzują się wypełnienia wykonane z porcelany. Materiał ten cechuje się niemal identyczną przepuszczalnością światła jak szkliwo, przez co możliwe jest uzyskanie naturalnego wyglądu rekonstrukcji. Wszystko to sprawia, że wypełnienia inlay/onlay są coraz chętniej wybierane przez Pacjentów.

Przebieg leczenia z wykorzystaniem estetycznych koron inlay/onlay

1. Każde leczenie w A2 Clinic rozpoczynamy od przeprowadzenia wizyty konsultacyjnej. W jej trakcie zapoznamy się z Twoimi oczekiwaniami względem terapii. Będziesz mógł również podzielić się swoimi wątpliwości i zadać nurtujące pytania. Wykonana zostanie wtedy również kompleksowa diagnostyka, na podstawie której lekarz określi źródło problemu. Pozwoli to przygotować plan terapii i wstępny kosztorys leczenia. Dzięki temu cały proces będzie dla Ciebie przewidywalny, a tym samym w pełni komfortowy.
2. Kolejnym krokiem jest usunięcie zakażonych tkanek i precyzyjne oczyszczenie zęba. Następnie powstałe ubytki uzupełnia się wypełnieniem światłoutwardzalnym. Jednak w naszej klinice istnieje możliwość skorzystania z estetycznych nakładów koronowych inlay/onlay. W takiej sytuacji konieczne jest wykonanie skanu uzębienia. Za sprawą skanera wewnątrzustnego nie ma konieczności pobierania nieprzyjemnego wycisku. Ponadto cyfrowa technologia sprawia, że możliwe jest stworzenie precyzyjnej rekonstrukcji. Wykonane skany są przekazywane do laboratorium protetycznego, gdzie doświadczeni technicy przygotują indywidualnie dopasowane nakłady koronowe z dbałością o każdy szczegół.
3. Ostatnim krokiem jest ostateczne zamocowanie na stałe wypełnienia inlay/onlay. Co ważne, cały zabieg w A2 Clinic jest w pełni komfortowy i bezbolesny, dzięki sprawdzonym i bezpiecznym znieczuleniom. Po zakończonym leczeniu będziesz mógł opuścić naszą klinikę, ciesząc się pięknym oraz zdrowym uśmiechem.

Nowoczesne nakład koronowe inlay/onlay

Jeżeli szczególną uwagę zwracasz na estetykę, wypełnienia inlay/onlay to rozwiązanie idealne dla Ciebie. Do ich produkcji wykorzystywane są jedynie najwyższej jakości materiały. Za ich przygotowanie odpowiadają doświadczeni technicy, których umiejętności pozwalają na uzyskanie rekonstrukcji imitującej naturalne piękno. Wszystko to sprawia, że inlay/onlay są właściwie nie do odróżnienia od reszty uzębienia.

Wykonanie nakładów koronowych to proces złożony, który wymaga znacznych umiejętności i wiedzy techników protetycznych. Estetyczne wypełnienia inlay/onaly przechodzą proces polimeryzacji, dzięki czemu nie powstają w nich żadne mikroszczeliny. Jest to niezwykle ważne, ponieważ zapobiega pojawieniu się próchnicy w przyszłości. Warto również pamiętać, że nakłady koronowe wykonane z porcelany są niezwykle wytrzymałe, przez co można nimi cieszyć się nawet przez następne 15 lat! Trwałość i wysoka estetyka sprawiają, że jest to rozwiązanie, które idealnie sprawdza się również przy poważniejszych uszkodzeniach mechanicznych. To właśnie za sprawą inlay/onlay odzyskasz piękny uśmiech!

Co możesz teraz zrobić?

Współcześnie wypracowane zostały rozwiązania, które pozwalają trwale i niezwykle estetycznie uzupełnić ubytki próchnicowe. Dlatego jeżeli zauważyłeś u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy, koniecznie zdecyduj się na kompleksowe leczenie w A2 Clinic. Przywrócimy zdrowie Twojemu uzębieniu i naturalne piękno uśmiechu. Przekonaj się sam! Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 74 666 87 77 lub +48 666 704 707.