Ile kosztuje most protetyczny?

Ile kosztuje most protetyczny?

14 grudnia 2020

Wielu Pacjentów boryka się z problemem braku kilku zębów obok siebie. Życie w takiej sytuacji ulega znacznemu pogorszeniu, dlatego tak ważne jest, aby szybko podjąć odpowiednie kroki i zdecydować się na kompleksowe leczenie w profesjonalnej klinice stomatologicznej. Idealnym w takiej sytuacji rozwiązaniem jest zastosowanie mostu protetycznego, który pozwala skutecznie zrekonstruować utracone uzębienie. To właśnie za jego sprawą można odzyskać piękny i naturalnie wyglądający uśmiech. Ile jednak kosztuje to rozwiązanie? Spróbujemy nieco bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu.

Naturalne piękno

Zastosowanie odmiennych rozwiązań i technik sprawia, że ostateczna cena mostu zębowego może się różnić w określonych sytuacjach, dlatego warto wyjaśnić, jak przebiega całe leczenie. Każdą terapię rozpoczynamy od konsultacji. Na tym etapie wykonywane są wszystkie niezbędne badania na miejscu, z wykorzystaniem takich urządzeń jak RTG, tomograf komputerowy czy skaner wewnątrzustny. W A2 Clinic korzystamy również z wyjątkowego rozwiązania, jakim jest Digital Smile Design, które pozwala zaplanować całe leczenie w technice 3D i zobaczyć swój przyszły uśmiech jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Na tej podstawie nasz ekspert może znaleźć źródło problemu oraz zaproponować odpowiednie metody.

Istnieją dwie główne metody założenia mostu protetycznego: może on być osadzony na wcześniej oszlifowanych zębach lub na implantach. W pierwszym rozwiązaniu Pacjent musi posiadać zdrowe uzębienie sąsiadujące z luką. Na początku jest ono delikatnie szlifowane, a następnie wykonywany jest skan. W tym celu wykorzystujemy skaner wewnątrzustny, dzięki czemu nie musimy pobierać nieprzyjemnego dla wielu Pacjentów wycisku. Skan przesyłany jest do profesjonalnej pracowni protetycznej, gdzie technicy z dbałością o każdy najmniejszy detal wykonują odpowiednie odbudowy. Ostatnim krokiem jest ich zamocowanie na stałe do oszlifowanych zębów.

Jednak o wiele lepszym rozwiązaniem jest osadzenie mostu na implantach. Dlaczego? Z jednej strony nie ma konieczności ingerowania w zdrowe tkanki, z drugiej – zahamowany zostaje proces zaniku kości, a funkcjonalność jamy ustnej zostaje przywrócona. W tej metodzie konieczne jest wszczepienie implantów, czyli małych tytanowych śrubek, w miejsca po utraconych korzeniach. Zabieg ten jest w pełni komfortowy i bezbolesny. Ostatecznie do implantów przytwierdzany jest most zębowy, co pozwala znowu cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem.

Ile kosztuje most protetyczny?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, ile będzie kosztować leczenie, ponieważ wpływa na to wiele czynników związanych z indywidualnymi uwarunkowania anatomicznymi, które wymagają zastosowania odpowiednich rozwiązań. Można jednak z pewnym przybliżeniem stwierdzić, jakie są koszta za samą rekonstrukcję. Most porcelanowy na podbudowie metalowej to koszt od 3 300 złotych. O wiele lepszym rozwiązaniem jest most pełnoceramiczny, który pozwala uzyskać niezwykle naturalny efekt. Jego cena to 4 600 złotych. Warto również pamiętać, że w przypadku zdecydowania się na leczenie implantologiczne należy liczyć się z dodatkowym kosztem za implanty. Wszczepienie jednej tytanowej śrubki to wydatek rzędu 3 000 złotych. Ostateczna suma za leczenie może zatem przekroczyć 10 000 złotych, jednak nie bez znaczenia jest to, że to właśnie takie rozwiązanie przynosi najlepsze efekty estetyczne i funkcjonalne. Po wyjściu z naszej kliniki znowu będziesz mógł cieszyć się pięknym i naturalnie wyglądającym uśmiechem! Zapomnisz wreszcie o zasłanianiu ust ręka w trakcie mówienia w towarzystwie.

Co możesz teraz zrobić?

Ciesz się pełnią życia i zdecyduj się na kompleksowe leczenie w naszej klinice stomatologicznej. Dobierzemy odpowiednie rozwiązania, które spełnią Twoje oczekiwania, a Ty będziesz mógł spełnić swoje marzenie o pięknym uśmiechu. Przekonaj się sam i odwiedź A2 Clinic. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 74 666 87 77 lub +48 666 704 707.