Ile kosztuje odbudowa pojedynczego zęba?

Ile kosztuje odbudowa pojedynczego zęba?

29 września 2020

Marzenie o pięknym i zdrowym uśmiechu dzieli wiele osób. Wydaje się, że wypadnięcie zęba przekreśla je bezpowrotnie. Nic bardziej mylnego! Współczesna stomatologia wypracowała skuteczne metody odbudowy utraconych zębów, przywracając tym samym pełną funkcjonalność w jamie ustnej. Rozwiązania wykorzystywane w A2 Clinic sprawiają, że efekty leczenia niezwykle sugestywnie imitują naturalne piękno. Ile jednak kosztuje zrekonstruowanie pojedynczego zęba? Przyjrzyjmy się nieco bliżej temu zagadnieniu.

Skuteczne metody odbudowy zęba

Na początku warto wyjaśniać, jak przebiega leczenie w naszej klinice. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że istnieją dwie możliwości, w których konieczna staje się odbudowa zęba. W pierwszym przypadku doszło do złamania uzębienia. W takiej sytuacji konieczne jest wpierw dokładne oczyszczenie pozostałego fragmentu. Proces ten jest całkowicie bezbolesny, a to za sprawą stosowanego przez nas bezpiecznego i komfortowego znieczulenia. Następnie w A2 Clinic wykonuje się skan uzębienia, dzięki czemu nie ma potrzeby pobierania wycisku uzębienia, które przez wiele osób jest określane jako nieprzyjemne doświadczenie. Kolejny etap polega na przygotowaniu korony protetycznej. Na samym końcu jest ona na stałe mocowana do pozostałego fragmentu zęba.
Drugą możliwością jest utrata zęba. W takiej sytuacji może być zastosowany most protetyczny. Tu również konieczne jest wykonanie skanu uzębienia, który przesyłany jest do pracowni protetycznej. Właśnie tam technicy z niezwykłą dbałością o każdy najmniejszy detal przygotowują odpowiednią rekonstrukcję. Ostatnim krokiem jest osadzenie mostu protetycznego na wcześniej oszlifowanych zębach sąsiadujących z luką. Jak się jednak okazuje istnieje lepsze rozwiązanie stosowane w A2 Clinic!

W naszej klinice, przy pojedynczej luce, zawsze zalecamy przeprowadzenie leczenia implantologicznego. Polega ono na wszczepieniu w miejsce po utraconym korzeniu małej, tytanowej śrubki. Terapia ta jest niezwykle skuteczna – sukcesem kończy się niemalże 100% zabiegów! Warto również pamiętać, że jest całkowicie bezbolesna, dzięki wykorzystaniu sprawdzonego i bezpiecznego znieczulenia. Następnie, kiedy proces integracji implantu z kością się zakończy, wykonuje się skan uzębienia. Po wykonaniu korony zębowej w pracowni protetycznej możliwe jest jej ostateczne zamocowanie na stałe, tym samym przywracając pełną funkcjonalność w jamie ustnej. Do niewątpliwych zalet tego rozwiązania należą: brak konieczności szlifowania zdrowych zębów, zahamowanie procesu zaniku kości i niezwykle naturalny wygląd, do złudzenia przypominający naturalne piękno.

Cena odbudowy pojedynczego zęba

Każdy Pacjent to nowa, wyjątkowa historia. Dlatego zawsze musimy dobrać rozwiązania, które będą indywidualnie dopasowane. Powoduje to, że koszty leczenia związane z odbudową pojedynczego zęba mogą się od siebie różnić. I tak w przypadku zastosowania korony porcelanowej na podbudowie metalowej osadzonej na własnym uzębienie należy liczyć się z wydatkiem rzędu 1 100 złotych. Alternatywą dla tego rozwiązania jest korona pełnoceramiczna, która pozwala uzyskać naturalny wygląd i znakomity efekt estetyczny. Cena tej odbudowy wynosi 1 600 złotych. Nieco droższe są rozwiązania w przypadku konieczności odbudowy całego zęba. Zastosowanie w takim przypadku mostu porcelanowego na podbudowie metalowej to wydatek co najmniej 3 300 złotych, natomiast pełnoceramiczny most jest droższy o 1 300 złotych. Z kolei cena korony na implancie rozpoczyna się od 4 600 złotych. To właśnie to rozwiązanie przynosi znakomite efekty estetyczne i funkcjonalne, którymi można cieszyć się przez długie lata! Po zakończonym leczeniu naturalnie wyglądający uśmiech będzie rozświetlał Twoją twarz.

Zapomnij o nieprzyjemnych niespodziankach

W naszej klinice dążymy do tego, aby całe leczenie było jak najbardziej przewidywalne. Dlatego każdą terapię rozpoczynamy od kompleksowej diagnostyki, na podstawie której ekspert przygotowuje całościowy plan leczenia uwzględniający wszelkie indywidualne cechy Pacjenta. W ten sposób od samego początku wiesz, jak będzie przebiegała terapia. Ponadto nasz ekspert opracuje dla Ciebie wstępny kosztorys. Dzięki niemu żadne niespodziewane wydatki nie zaskoczą Cię w trakcie leczenia, przez co możesz się poczuć w pełni komfortowo.

Co możesz teraz zrobić?

Pragniesz, aby Twój piękny uśmiech powrócił? Nie chcesz już dłużej zasłaniać ust dłonią? Koniecznie zdecyduj się na kompleksowe leczenie w A2 Clinic, które pozwoli Ci pozytywnie odmienić Twoje życie! Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 74 666 87 77 lub +48 666 704 707.