Jak odbudować kilka braków zębowych obok siebie?

Jak odbudować kilka braków zębowych obok siebie?

29 stycznia 2021

Utrata zębów negatywnie wpływa na wiele aspektów życia. Okazuje się bowiem, że pogorszenie estetyki uśmiechu jest tak naprawdę tylko wierzchołkiem góry lodowej… Brak pewności siebie czy trudności z gryzieniem pokarmów to tylko kilka z najczęstszych poważnych konsekwencji. Nic więc dziwnego, że Pacjenci poszukują skutecznych rozwiązań, za sprawą których można odbudować nawet kilka braków zębowych. W A2 Clinic z powodzeniem wykorzystujemy nowoczesne metody pozwalające przywrócić piękny i naturalnie wyglądający uśmiech.

Jakie są przyczyny utraty zębów?

Najczęstszym powodem utraty zębów jest rozwój chorób uzębienia, w szczególności próchnicy i paradontozy. Niestety, dolegliwości te są powszechnym problemem u Pacjentów, a zbyt późna reakcja może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Za powstanie i rozwój tych chorób odpowiada niedostateczna lub nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Dlatego stomatolodzy z niesłabnącą energią przypominają o czynnościach profilaktycznych w domu, takich jak szczotkowanie czy nitkowanie. Przy ich wykonywaniu należy pamiętać o właściwej technice – w razie wątpliwości odwiedź naszą Klinikę, gdzie wykwalifikowana higienistka zaprezentuje Ci instruktaż higieny jamy ustnej. Ważne jest również, aby regularnie korzystać z gabinetowych zabiegów higienizacyjnych, które pozwalają dokładnie oczyścić zęby.

Oczywiście nie tylko choroby mogą być powodem utraty uzębienia. Może nim być również nieszczęśliwy wypadek, w trakcie którego wskutek działania dużych sił dochodzi do utraty zębów. Ponadto należy wspomnieć o pośredniej przyczynie braków zębowych, czyli dentofobii. Jest to paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Pacjenci borykający się z tą przypadłością niejednokrotnie bagatelizują pierwsze niepokojące objawy, co w konsekwencji może prowadzić do utraty zębów. Warto więc przełamać lęk przed dentystą i zdecydować się na leczenie w klinice, w której skutecznie walczy się z dentofobią.

Jak odbudować kilka braków zębowych?

W przypadku utraty kilku zębów obok siebie najczęściej stosuje się most zębowy. Może on być zamocowany na własnych zębach lub na implantach. W pierwszym wypadku Pacjent musi posiadać zdrowe uzębienie sąsiadujące z luką. Zęby te delikatnie szlifuje się, aby możliwe było zamocowanie mostu protetycznego. Następnie wykonywany jest skan 3D uzębienia, który przesyłany jest do pracowni protetycznej. To właśnie tam przygotowywane są odpowiednie rekonstrukcje zębowe.

Nieco inaczej leczenie wygląda w przypadku zastosowania implantów, czyli tytanowych śrubek. Do ich produkcji wykorzystywany jest biokompatybilny materiał, przez co cały proces jest w pełni bezpieczny, a sukcesem kończy się niemal 100% przypadków. W takiej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie dodatkowego zabiegu. Polega ono na umieszczeniu dwóch implantów w miejscach po utraconych korzeniach. Całe leczenie jest bezbolesne, w czym ogromna zasługa stosowanych przez nas skutecznych znieczuleń. Proces integracji implantów z kością trwa kilka tygodni. Po tym etapie można przystąpić do wykonania skanów, a także przygotowania odpowiednich rekonstrukcji protetycznych. Ostatecznie most zębowy jest mocowany na stałe do implantów, po czym można cieszyć się w pełni funkcjonalnym i naturalnie wyglądającym uśmiechem.

Ciesz się pełnią życia!

Jedną z najczęściej wskazywanych korzyści kompleksowego leczenia jest znaczna poprawa wyglądu. Odzyskanie pełnego uśmiechu sprawia, że przywrócona może zostać pewność siebie. Jak przyznaje wielu Pacjentów, korzystnie wpływa to nie tylko na życie towarzyskie, ale również zawodowe. W takiej sytuacji chętniej podejmuje się różnego rodzaju inicjatywy, które mogą zostać zauważone przez przełożonych. Nic więc dziwnego, że odbudowanie pięknego uśmiechu niejednokrotnie jest pośrednią przyczyną uzyskania awansu w pracy.

Jak się jednak okazuje poprawa wyglądu to jedynie wierzchołek góry lodowej. Zastosowanie mostu na implantach pozwala przywrócić pełną funkcjonalność jamy ustnej. Oznacza to, że po zakończonym leczeniu bez większych trudności będzie można spożywać wszystkie produkty, te nawet bardzo twarde. Korzystnie wpływa to na ogólny stan zdrowia, ponieważ jedzenie zostaje prawidłowo rozdrobnione, tym samym nie dochodzi do przeciążenia układu trawiennego. Warto również pamiętać, że wszczepienie implantów hamuje zanik kości, który negatywnie wpływa na wygląd twarzy oraz funkcjonalność jamy ustnej. Dlatego w naszej klinice zawsze zalecamy zastosowanie właśnie tej metody leczenia.
U niektórych Pacjentów wraz z utratą zębów może dojść do wystąpienia wad wymowy. Dzieje się tak, ponieważ język nie otrzymuje prawidłowej podpory w postaci uzębienia, przez co niektóre głoski nie mogą zostać prawidłowo wypowiedziane. Problem ten może zostać skutecznie rozwiązany po zastosowaniu mostu protetycznego. Korzystnie wpływa to na samopoczucie i komfort psychiczny. Wszystko to tylko potwierdza, jak ważne jest podjęcie odpowiedniego leczenia w profesjonalnej klinice stomatologicznej.

Co możesz teraz zrobić?

Braki zębowe nie pozwalają Ci spokojnie spać? Nie zwlekaj, koniecznie odwiedź naszą klinikę stomatologiczną, gdzie pomożemy odmienić Twoje życie na lepsze. Na Twoją twarz przywrócimy pięknie i naturalnie wyglądający uśmiech, którym będziesz mógł cieszyć się przez długie lata. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 74 666 87 77 lub +48 666 704 707.