Jak uzupełnić brak zęba?

Jak uzupełnić brak zęba?

22 czerwca 2020

Dbanie o zdrowie wszystkich zębów nie zawsze pozwala uniknąć pojawienia się pojedynczej luki w łuku zębowym. Nieszczęśliwe wypadki są obok zaniedbań jedną z najczęstszych przyczyn utraty zębów, co niezwykle negatywnie wpływa na jakość życia. Współcześnie istnieją skuteczne i niezwykle komfortowe rozwiązania, dzięki którym możliwa jest estetyczna rekonstrukcja pojedynczego zęba. Przekonaj się, jak może odmienić się Twoje życie po przeprowadzeniu kompleksowego leczenia w naszej profesjonalnej klinice stomatologicznej!

Odmień swoje życie!

Piękny i pełny uśmiech to marzenie wielu. Nic więc dziwnego, że Pacjenci poszukują skutecznych rozwiązań, dzięki którym w końcu mogliby odzyskać z radość życia. Brak nawet pojedynczego zęba w wielu przypadkach niezwykle negatywnie wpływa na estetykę uśmiechu. Przez to tracona jest pewność siebie i nierzadko pojawia się wstyd. Pogorszenie wyglądu twarzy może mieć również poważny wpływi nie tylko na życie prywatne, ale również zawodowe. Jak się bowiem okazuje, bardzo często z awansu mogą cieszyć się osoby, które mogą pochwalić się nie tylko dużymi kompetencjami, ale również zjawiskowo wyglądającym uśmiechem. Dzieje się tak, ponieważ przełożeni zwracają uwagę na to, jak ich firma jest reprezentowana. Ponadto osoby z pięknym uśmiechem chętniej i częściej podejmują inicjatywy. Dlaczego więc rezygnować z szansy, jaką daje Ci współczesna stomatologia? Zawalcz o swój sukces oraz szczęście i zdecyduj się na kompleksowe leczenie w naszej klinice!

Pogorszenie wyglądu to tylko jeden z wielu negatywnych skutków utraty zęba. Jak się bowiem okazuje, luki zębowe wpływają również na zdrowie. Dzieje się tak, ponieważ utrata nawet jednego zęba może spowodować trudności w spożywaniu pokarmów, przez co jedzenie bywa nieprawidłowo przeżute, a to z kolei może obciążać układ trawienny. Ma to oczywiście negatywny wpływ na ogólny stan zdrowia. Na tym jednak nie koniec. Jedną z funkcji zębów jest prawidłowe obciążanie kości, dzięki czemu nie dochodzi do jej zaniku. Utrata uzębienia powoduje zachwianie naturalnej sytuacji. W konsekwencji postępować zaczyna niezwykle negatywny proces zaniku kości, który powoduje nie tylko pogorszenie estetyki twarzy, ale wpływa również na pełną funkcjonalność jamy ustnej. Może to być również przeciwwskazaniem w przyszłości do przeprowadzenia leczenia implantologicznego. Dlatego tak niezwykle ważne jest, aby jak najszybciej zdecydować się na skuteczne leczenie w profesjonalnej klinice stomatologicznej.

Pojawienie się braków zębowych może również powodować wystąpienie wad wymowy. Powodem jest fakt, że język traci odpowiednią podporę w postaci uzębienia, przez co niektóre głoski nie mogą być prawidłowo wypowiedziane. Pojawienie się wad logopedycznych sprawia, iż nierzadko występuje wstyd, a także osoby często rezygnują z wystąpień publicznych. Może to mieć przykre konsekwencje w życiu zawodowym i prywatnym. Wszystkie te problemy mogą zostać skutecznie rozwiązane – wystarczy, że złapiesz za słuchawkę i zdecydujesz się na kompleksowe i profesjonalne leczenie!

 

Piękny uśmiech przepustką do wspaniałego życia!

W przypadku pojawienia się pojedynczej luki istnieją dwie możliwości rozwiązania problemu: zastosowanie korony protetycznej lub mostu protetycznego. W pierwszej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie leczenia implantologicznego. Polega ono na wszczepieniu małej, tytanowej śrubki w miejsce po utraconym korzeniu. Skuteczność tego zabiegu sięga prawie 100%. Jego wykonanie jest również niezwykle komfortowe, za co odpowiadają stosowane przez nas znieczulenia.

Po zagojeniu się implantu i jego integracji z kością, możliwe jest wykonanie skanu uzębienia. W tym celu wykorzystujemy skaner wewnątrzustny, dzięki czemu możemy uniknąć pobierania niekomfortowego wycisku. Przygotowany skan jest przesyłany do laboratorium protetycznego, gdzie wykonywana jest rekonstrukcja protetyczna. Ostatnim etapem jest zamocowanie korony do implantu. Od tego momentu będziesz mógł cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem, a Twoje życie znowu nabierze kolorów.

Zamiast korony protetycznej można również zdecydować się na zastosowanie mostu. W przypadku pojedynczej luki konieczne jest posiadanie zdrowych zębów sąsiadujących z luką. Przed zamocowaniem rekonstrukcji protetycznej konieczne jest oszlifowanie uzębienia, co umożliwia stabilne przytwierdzenie mostu. Również w tym wypadku konieczne jest wcześniejsze wykonanie skanu, który przesyłany jest do pracowni protetycznej. Minusem zastosowania mostu w przypadku pojedynczej luki jest konieczność oszlifowania zdrowego uzębienia, dlatego w naszej klinice zawsze zalecamy skorzystanie z korony protetycznej. W ten sposób możliwe jest uzyskanie najbardziej optymalnych efektów, a wygląd odbudowy niemal do złudzenia przypomina naturalne uzębienie.

Co możesz teraz zrobić?

Ciesz się każdym dniem! Zawalcz o swoje wspaniałe życie i zdecyduj się na kompleksowe leczenie stomatologiczne w naszej profesjonalnej klinice. Skutecznie zrekonstruujemy Twoje utracone uzębienie, a uzyskanymi przez nas efektami będziesz mógł cieszyć się przez długie lata. Nie wahaj się już dłużej! Czekamy na Ciebie, by spełnić Twoje marzenie o pięknym i zdrowym uśmiechu. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 74 666 87 77 lub +48 666 704 707.