Jak wyleczyć bezzębie?

Jak wyleczyć bezzębie?

23 listopada 2020

Jedną z najpoważniejszych konsekwencji zaniedbań związanych ze zdrowiem jamy ustnej jest utrata zębów. Negatywnie wpływa to na niemal wszystkie aspekty życia, dlatego tak ważne jest, aby zdecydować się na kompleksowe leczenie stomatologiczne. To właśnie za jego sprawą możliwe jest estetyczne i funkcjonalne zrekonstruowanie uzębienia. Jakie są więc skuteczne metody leczenia w przypadku bezzębia? Przyjrzymy się nieco bliżej temu zagadnieniu.

Jakie są przyczyny bezzębia?

Niemal każdy wie, że prawidłowa higiena jamy ustnej to podstawa. To właśnie w głównej mierze od niej zależy, czy długo będzie można cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Dlatego takie czynności jak szczotkowanie czy nitkowanie zębów powinny być codziennymi nawykami. Nie można również zapominać o regularnej gabinetowej higienizacji jamy ustnej, dzięki której możliwe jest usunięcie niezwykle szkodliwego kamienia nazębnego. Niestety, nierzadkie są sytuacje, kiedy czynności profilaktyczne są bagatelizowane, co prowadzi do rozwoju licznych chorób, takich jak próchnica czy paradontoza. To właśnie one są najczęstszą przyczyną utraty zębów.

Nieleczona próchnica prowadzi do znacznych uszkodzeń zęba, które w konsekwencji mogą spowodować nawet jego utratę. Dlatego tak ważne jest, aby po zauważeniu jakichkolwiek niepokojących objawów natychmiast udać się do gabinetu stomatologicznego, gdzie wykonane zostaną wszystkie niezbędne zabiegi. Warto również wspomnieć o paradontozie. Niedostateczna higiena jamy ustnej sprawia, że na zębach może odkładać się kamień nazębny. Jest to idealne środowisko dla rozwoju różnego rodzaju bakterii, w tym właśnie odpowiedzialnych za powstanie paradontozy. Choroba ta prowadzi do odsłonięcia szyjek zębowych, rozchwiania uzębienia, a w konsekwencji nawet do utraty zębów. Nie można zapominać, że jednym z powodów bezzębia może być również nieszczęśliwy wypadek. Co jednak ważne, niezależnie od przyczyny utraty uzębienia konieczne jest podjęcie kompleksowego leczenia, w wyniku którego można zrekonstruować nawet całe łuki zębowe.

Skuteczne metody leczenia bezzębia w A2 Clinic

Wyznajemy zasadę, że każdy Pacjent to nowa wyjątkowa historia, dlatego do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie. Z tego powodu w naszej klinice oferujemy różnego rodzaju rozwiązania, które pozwalają spełnić wszystkie oczekiwania. Tradycyjną metodą leczenia bezzębia są oczywiście protezy akrylowe pozwalające odbudować wszystkie zęby przy stosunkowo niskich kosztach. Niestety liczne wady tego rozwiązania sprawiają, że w A2 Clinic zawsze zalecamy zastosowanie odbudów stabilizowanych na implantach. To właśnie one umożliwiają przywrócenie pełnej funkcjonalności w jamie ustnej przy zachowaniu najwyższej estetyki. Warto pamiętać, że leczenie to jest w pełni komfortowe i bezbolesne, w czym ogromna zasługa komputerowego znieczulenia The Wand. W naszej klinice stosujemy również metodę Zęby w ten sam dzień (all-on-4/all-on-6). Polega ona na wszczepieniu co najmniej 4 implantów, a następnie niemal natychmiastowym ich obciążeniu. Oznacza to, że w krótkim czasie będziesz mógł cieszyć się pięknie wyglądającym uśmiechem.

Dlaczego warto zdecydować się na protezy mocowane na implantach?

Przeprowadzenie leczenia implantologicznego pozwala przywrócić naturalne warunki w jamie ustnej. Dzieje się tak, ponieważ implanty, czyli małe tytanowe śrubki, umieszczane są w miejscach po utraconych korzeniach, przejmując tym samym ich funkcje. Powoduje to, że siły żucia prawidłowo rozkładają się w jamie ustnej, tym samym zostaje zahamowany proces zaniku kości, który następuje po utracie zębów. Można w ten sposób uniknąć wystąpienia wielu negatywnych konsekwencji, takich jak pogorszenie estetyki twarzy.

Niewątpliwą zaletą protez stabilizowanych na implantach jest fakt, że przywracana jest pełna funkcjonalność w jamie ustnej. Oznacza to, że bez większych przeszkód można spożywać wszystkie posiłki, nawet te bardzo twarde. Możliwym też staje się prawidłowe przeżucie wszelkich produktów. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ nie dochodzi do przeciążenia układu trawiennego. Ponadto do organizmu wraz z dietą dostarczone są wszystkie niezbędne składniki. Oznacza to, że zastosowanie protez na implantach korzystnie wpływa na ogólny stan zdrowia.

Oczywiście zrekonstruowanie wszystkich zębów korzystnie wpływa na wygląd twarzy. Protezy na implantach pozwalają na uzyskanie efektu, który jest najbardziej zbliżony do naturalnego piękna. Jednak co najważniejsze to rozwiązanie umożliwia uzyskanie pełnego komfortu użytkowania. Nie ma między innymi konieczności wyciągania protezy na noc. Nie istnieje również ryzyko jej wypadnięcia w najmniej oczekiwanym momencie, np. w trakcie śmiechu czy kichania. Wszystko to sprawia, że proteza na implantach nazywana jest przez Pacjentów „trzecie zęby”.

Co możesz teraz zrobić?

Ciesz się pięknym i pełnym uśmiech! Po zakończonym leczeniu w A2 Clinic Twoje życie nabierze kolorów i odmieni się na lepsze. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 74 666 87 77 lub +48 666 704 707.