Kiedy licówki na zęby?

Kiedy licówki na zęby?

13 października 2020

Piękny uśmiech to marzenie wielu! To właśnie dzięki niemu niejednokrotnie można cieszyć się z sukcesów w życiu zawodowym oraz prywatnym. Nic dziwnego, że coraz bardziej na popularności zyskują zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej. Jednym z jej rozwiązań są licówki, które pozwalają diametralnie odmienić wygląd uzębienia w krótkim czasie. Za ich sprawą w końcu można spełnić marzenie o pięknie wyglądającym uśmiechu.

Czym właściwie są licówki?

Licówki? To dość tajemniczo brzmiąco słowo, z którym nie każdy Pacjent zapewne jeszcze się spotkał. Co więc się za nim kryje? Licówki to swojego rodzaju drobne płatki, które mocuje się do powierzchni zębów. Mogą one być wykonane z materiału kompozytowego lub porcelany. W drugim przypadku konieczna jest współpraca z profesjonalnym laboratorium protetycznym, ponieważ wymagana jest wtedy zastosowanie skomplikowanych procedur. Licówki porcelanowe charakteryzują się nie tylko wysoką wytrzymałością, ale przede wszystkim estetyką, która sugestywnie pozwala imitować naturalne piękno.

 

Prosty i bezbolesny zabieg

Każde leczenie w A2 Clinic rozpoczynamy od przeprowadzenia wizyty konsultacyjnej. W jej trakcie zapoznamy się ze stanem zdrowia Twoich zębów, a także porozmawiamy o oczekiwaniach względem całej terapii. Lekarz na tej podstawie dobierze odpowiednie metody leczenia, które pozwolą Ci uzyskać uśmiech, o jakim zawsze marzyłeś.

W A2 Clinic wykorzystujemy dwa rozwiązania: licówki kompozytowe oraz porcelanowe. Pierwsze z nich wykonuje się w trakcie jednej wizyty. Lekarz w trakcie zabiegu nakłada na uzębienie odpowiednią ilość materiału kompozytowe i formuje go do pożądanego wyglądu. Następnie uzyskany efekt jest utwardzany za pomocą specjalny promieni emitowanych przez. Po tym etapie można opuścić gabinet z nowym i pięknym uśmiechem.

Inaczej cały proces wygląda w przypadku zastosowania licówek porcelanowych. W takiej sytuacji konieczne jest lekkie zeszlifowanie uzębienia. Proces ten jest całkowicie bezbolesny, ponieważ wykorzystujemy amerykańskie komputerowe znieczulenie The Wand. Następnie wykonywany jest skan zębów, który przesyłany jest do pracowni protetycznej. To właśnie tam doświadczeni technicy przygotowują indywidualnie dopasowane licówki. Ostatnim krokiem jest ich trwałe przymocowanie do zębów, dzięki czemu odmieniony zostaje kształt, rozmiar, a nawet kolor uzębienia. Uzyskanymi w ten sposób efektami można cieszyć się przez długie lata!

 

Kiedy warto zdecydować się na licówki?

Licówki to rozwiązanie, które jest powszechnie stosowane. Niemal wszyscy podziwiają kształtne zęby i piękne uśmiechy gwiazd Hollywood. Efekt taki został osiągnięty właśnie dzięki licówkom, które zamocowano do powierzchni zębów. Jeżeli więc chcesz cieszyć się nieskazitelnie wyglądającym uśmiechem, koniecznie zdecyduj się na ten prosty zabieg. Licówki kompozytowe i porcelanowe pozwalają poprawić kształt, długość oraz kolor uzębienia. Za sprawą tego rozwiązania Twoje życie pozytywnie się odmieni, a Ty nabierzesz pewności siebie. W końcu każdy dzień nabierze barw!

Jednym z częstszym problemem estetycznym, z jakim borykają się Pacjenci, jest diastema, czyli niewielka przerwa między górnymi jedynkami. Pragniesz ją zamknąć i zacząć się uśmiechać bez uczucia wstydu? Dzięki licówkom jest to możliwe w bardzo prosty sposób. Po zakończonym zabiegu problem diastemy odejdzie w zapomnienie. Dlatego nie zwlekaj i koniecznie zdecyduj się na skuteczne rozwiązania stosowane w A2 Clinic, które mogą odmienić Twoje życie!

 

Co możesz teraz zrobić?

Ciesz się pięknie wyglądającym uśmiechem i zdecyduj się na licówki! W naszej klinice pomożemy Ci spełnić Twoje marzenie. Jesteśmy przekonani, że po wyjściu z A2 Clinic Twoje życie pozytywnie się odmieni. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 74 666 87 77 lub +48 666 704 707.