Korzyści płynące z prywatnego centrum diagnostycznego

Korzyści płynące z prywatnego centrum diagnostycznego

20 marca 2021

Większość Pacjentów podczas poszukiwania kliniki stomatologicznej spełniającej ich potrzeby, kieruje się przede wszystkim zakresem wykonywanego leczenia, obecnością doświadczonego zespołu ekspertów lub nowoczesnych technologii. Są to oczywiście bardzo ważne czynniki wpływające na efekt terapii, jednakże często zapominamy, jak ważna jest dokładna analiza problemu. Jest ona możliwa dzięki odpowiednio wyposażonemu centrum diagnostycznemu, które pozwoli wykonać niezbędne badania na miejscu i bez zwłoki.

Czym jest prywatne centrum diagnostyczne?

Prywatne centrum diagnostyczne to nic innego, jak tylko gabinet wyposażony w niezbędne urządzenia służące określeniu uwarunkowań zdrowotnych Pacjenta, a co za tym idzie – rozpoznaniu problemu. Znajdują się tam zazwyczaj różne urządzenia, począwszy od aparatury RTG wykonującej kilka rodzajów zdjęć przedstawiających tkanki kostne jamy ustnej Pacjenta lub tomograf komputerowy, który przekazuje na ekran monitora obraz wszystkich struktur kostnych jego twarzy. Dzięki tak przeprowadzonej analizie można dobrać nie tylko doraźne rozwiązanie kłopotu, ale też wyeliminować jego źródło.

Kamery i skanery wewnątrzustne

Warto wspomnieć, że ważną częścią wyposażenia diagnostycznego danej kliniki są także kamery i skanery wewnątrzustne. Te pierwsze stanowią bardzo duże ułatwienie dla stomatologa podczas rutynowych przeglądów uzębienia, gdyż przekazują obraz na ekran monitora, przez co lekarz jest w stanie dostrzec nawet drobne szczegóły jamy ustnej. Z kolei skanery wewnątrzustne stosowane są przy pobieraniu wycisków uzębienia, które przesyłane są do laboratorium protetycznego i stanowią podstawę do wykonania indywidualnie dobranych rekonstrukcji odbudowujących uzębienie. Dodatkowym atutem urządzenia jest fakt, że nie ma potrzeby wykorzystania masy wyciskowej – u wielu Pacjentów wywoływała ona dyskomfort, a nawet nudności.

Digital Smile Design – zobacz swój przyszły uśmiech!

Dzisiejszy postęp technologiczny odcisnął swoje piętno również na stomatologii. Dzięki temu Pacjenci mogą skorzystać ze świetnego rozwiązania, jakim jest DSD (Digital Smile Design). To zaprojektowany przez brazylijskiego dentystę i technika stomatologicznego Christiana Coachmanna system pozwalający na wizualizację przyszłych efektów leczenia. Lekarz wykonuje kilkanaście zdjęć twarzy Pacjenta, po czym wprowadza je do specjalnego programu komputerowego. Następnie tworzy w nim cyfrową symulację, która przedstawia przyszły uśmiech. Cały proces przebiega przy udziale leczonej osoby, na bieżąco wyrażającej swoje uwagi, wątpliwości czy zadającej nurtujące pytania. Tym sposobem Pacjent zyskuje wyjątkowy komfort psychiczny, gdyż z góry zna estetyczny wynik leczenia.

Jakie korzyści prywatne centrum diagnostyczne przynosi Pacjentowi?

Zasadniczą korzyścią płynącą z obecności prywatnego centrum diagnostycznego jest oczywiście znaczna oszczędność czasu. Niektóre rodzaje leczenia stomatologicznego (np. ortodontyczne) są nieco bardziej skomplikowane, dlatego też wymagają przeprowadzenia specyficznych badań. Kiedy dana placówka posiada niezbędny sprzęt, diagnostyka może zostać przeprowadzona na miejscu. Wówczas Pacjent nie musi poszukiwać osobnego gabinetu zdolnego do wykonania koniecznej analizy.

Co możesz teraz zrobić?

Prywatne centrum diagnostyczne jest ogromnym ułatwieniem podczas leczenia stomatologicznego. Pozwala na przeprowadzenie wszystkich niezbędnych badań sprawnie oraz na miejscu, co umożliwia stworzenie rzetelnego planu terapii zmniejszającego ryzyko pojawienia się niechcianych powikłań. Jeśli borykasz się z jakimkolwiek problemem, umów się na wizytę w A2 Clinic! Nasi eksperci odznaczają się wieloletnim doświadczeniem, a efekty ich pracy spełniają najwyższe światowe standardy! Możesz się z nami skontaktować, dzwoniąc pod numer (74) 667 02 93 lub wypełniając formularz. Rejestratorki pomogą Ci wybrać satysfakcjonujący termin spotkania.