Leczenie kanałowe w 1 Dzień

Leczenie kanałowe w 1 Dzień

7 lipca 2020

Leczenie kanałowe powszechnie nie budzi dobrych skojarzeń. Długotrwały proces, bolesny zabieg, niska skuteczność… To typowe określenia wykorzystywane do opisu leczenia kanałowego. Czy współcześnie się coś zmieniło? Jak najbardziej! Wszystko za sprawą nowoczesnych mikroskopów stomatologicznych, które wykorzystywane są obecnie w trakcie zabiegów. To właśnie dzięki nim znacznie podnoszona jest skuteczność i komfort leczenia kanałowego.

Nowoczesne rozwiązania!

Źródłem sukcesu są ogromne umiejętności, szeroka wiedza i bogate doświadczenie lekarzy przeprowadzających zabiegi. Cel, jakim jest uzyskanie zdrowego oraz estetycznego uśmiechu, osiągnąć można jedynie w przypadku korzystania z innowacyjnych technologii. Jednym z nich jest właśnie mikroskop stomatologiczny. Urządzenie to pozwala na uzyskanie nawet 25-krotnego przybliżenia, przez co lekarz uzyskuje dokładny obraz pola zabiegowego. Jest to wyraźna pomoc dla lekarza, ponieważ dzięki temu może odszukać i precyzyjnie oczyścić wszystkie kanały boczne oraz główne. Ponadto wraz z wykorzystaniem mikroskopu znacząco wzrosła skuteczność całego leczenia, która obecnie sięga aż 95%! Warto także wspomnieć, że zabieg ten w wielu przypadkach może zostać przeprowadzony w trakcie 1 wizyty! To właśnie za sprawą mikroskopu leczenie kanałowe całkowicie odmieniło swoje oblicze.

Krótkie leczenie

Tradycyjnie leczenie kanałowe wymagało długotrwałego przygotowania. Na początku konieczne było zatrucie chorego zęba, doprowadzając tym samym do obumarcia miazgi zęba. Proces ten trwała kilka dni, a Pacjent był zmuszony do częstego odwiedzania gabinetu stomatologicznego. W naszej klinice wygląda to zupełnie inaczej. Przede wszystkim obecnie nie ma konieczności zatruwania zęba. Ponadto w wielu przypadkach cały zabieg może zostać przeprowadzony w trakcie 1 wizyty! Wszystko za sprawą nowoczesnego mikroskopu wykorzystywanego w A2 Clinic. Przekonaj się sam, jak odmieniło się oblicze leczenia kanałowego!

 

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Na początku w naszej klinice przeprowadzana jest pełna diagnostyka, która pozwala lekarzowi prawidłowo ocenić stan zdrowia jamy ustnej. Na tej podstawie mogą zostać zaproponowane najlepsze metody leczenia. Pierwszym etapem zabiegu endodontycznego jest otwarcie zęba. Umożliwia to dotarcie do miazgi zęba. Podczas leczenia użycie mikroskopu pomaga odnaleźć i precyzyjnie oczyścić, za pomocą w pełni bezpiecznych preparatów, wszystkie kanały. Następnie są one szczelnie wypełniane specjalnym materiałem, czyli gutaperką. W trakcie zabiegu ząb jest zabezpieczony koferdamem, co powoduje, że środki płuczące nie przedostają się do jamy ustnej. Ostatnim etapem jest estetyczne odbudowanie utraconych fragmentów zęba. Po zakończonym leczeniu w końcu można cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem!

 

Dlaczego warto zdecydować się na nowoczesne leczenie kanałowe?

Przede wszystkim leczenie kanałowe bardzo często jest ostatnią deską ratunku dla zęba. Brak możliwości przeprowadzanie tego zabiegu skutkowałoby koniecznością usunięcia chorego uzębienia. To właśnie za sprawą leczenia kanałowego możliwe jest zachowanie pełnej funkcjonalności w jamie ustnej. Ponadto wykonanie tego zabiegu powoduje, że usuwany jest przeszywający ból spowodowany zapaleniem miazgi zęba. Skutecznie przeprowadzone leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwoli Ci znowu cieszyć się zdrowym uzębieniem!

Co możesz teraz zrobić?

Zapomnij o przeszłości! Współczesne leczenie kanałowe przeprowadzane w A2 Clinic jest niezwykle skuteczne. Zastosowane nowoczesne rozwiązania sprawiają, że zabieg ten może zostać wykonany w trakcie 1 wizyty bez konieczności zatruwania zęba. Tym samym znacznie podnoszony jest komfort podczas leczenia. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 74 666 87 77 lub +48 666 704 707.