Proteza zębowa na implantach w ten sam dzień

Proteza zębowa na implantach w ten sam dzień

17 czerwca 2020

Utrata wszystkich zębów to niezwykle poważny problem. Nic dziwnego, że wiele osób w takiej sytuacji nie potrafi nie tylko cieszyć się pełnią życia, ale nawet spokojnie spać. Dzieje się tak, ponieważ bezzębie to w istocie pogorszenie estetyki twarzy, ale przede wszystkim utrata pełnej funkcjonalności w jamie ustnej. Nic więc dziwnego, że wiele osób w takiej sytuacji decyduje się na kompleksowe leczenie w profesjonalnej klinice stomatologicznej. W naszym gabinecie stosujemy również wyjątkową metodę – zęby w ten sam dzień! To niezwykłe rozwiązanie skierowane do wszystkich, którzy w krótkim czasie chcą osiągnąć znakomite efekty i znowu cieszyć się pełnią życia!

Skuteczna metoda leczenia bezzębia

W przeszłości najczęstszym rozwiązaniem w przypadku pojawienia się całkowitego bezzębia było zastosowanie ruchomej protezy. Współcześnie coraz częściej się od nich odchodzi. Dlaczego? Przede wszystkim tradycyjne rekonstrukcje protetyczne nie spełniają wszystkich wymagań stawianych przez Pacjentów. Oznacza to, że mogą one wypaść w najmniej oczekiwanym momencie, będąc tym samym źródłem pojawienia się uczucia wstydu. Ponadto nie umożliwiają one spożywania wszystkich twardych produktów, nierzadko więc konieczna jest rezygnacja ze swoich ulubionych dań. Pokarm bywa również niedokładnie przeżuty, przez co obciążany jest układ trawienny. Wszystko to sprawia, że konieczne było znalezienie nowych rozwiązań.

W naszej klinice stomatologicznej zawsze zalecamy zastosowanie protezy mocowanej na implantach. Właśnie dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest przywrócenie pełnej funkcjonalności w jamie ustnej i niezwykle estetyczne zrekonstruowanie uzębienia. Uzyskane w ten sposób efekty są prawie niemożliwe do odróżnienia od naturalnych zębów. Przeprowadzenie leczenia implantoprotetycznego wymaga jednak cierpliwości. Pierwsze efekty bywają widoczne dopiero po kilku tygodniach od pierwszej wizyty. Dlatego w naszej klinice coraz bardziej na popularności zyskuje metoda zęby w 1 dzień (all-on-4, all-on-6). Jest to wyjątkowe rozwiązanie, które skutecznie pozwala odmienić życie!

 

Czym jest metoda zęby w 1 dzień

Leczenie tą metodą pozwala w niezwykle krótkim czasie uzyskać znakomite efekty, którymi będziesz mógł cieszyć przez bardzo długi czas. Po przeprowadzeniu dokładnej cyfrowej diagnostyki w naszej klinice, gdzie wykorzystujemy takie urządzenia jak tomografię komputerową czy skaner wewnątrzustny, przystępujemy do precyzyjnego wszczepienia implantów, czyli małych, tytanowych śrubek, w miejsce po utraconych korzeniach. Zależenie od naturalnych warunków umieszcza się 4 implanty (all-on-4) lub 6 implantów (all-on-6). Skuteczność tego zabiegu sięga niemalże 100%, a cały proces jest niezwykle komfortowy, ponieważ podczas niego wykorzystywane są bezpieczne znieczulenia.

Implanty stają się podstawą, na którą mocuje protezę zębową. W metodzie zęby w 1 dzień obciążenie implantów następuje w trakcie tego samego dnia. Jest to wyjątkowa zaleta, ponieważ od razu po zakończeniu zabiegu można cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Dzięki temu zabiegowi przywracana jest pełna funkcjonalność w jamie ustnej, a Ty po wyjściu z kliniki będziesz mógł szeroko i swobodnie się uśmiechać. O wyjątkowości i skuteczności tego rozwiązania świadczą setki zadowolonych Pacjentów. Może do nich dołączyć już dziś!

Dla kogo przeznaczona jest metoda zęby w 1 dzień?

Współcześnie żyjemy w ciągłym biegu. Każda minuta, a nawet sekunda jest na wagę złota. Nic więc dziwnego, że pragniemy aby również leczenie, na które się decydujemy, przyniosło efekty jak najszybciej to tylko możliwe. Jeżeli Ty także marzysz o tym, żeby znowu cieszyć pięknym i pełnym uśmiechem już po jednej wizycie, jest to metoda zdecydowanie dla Ciebie. Dzięki temu rozwiązaniu będziesz mógł spokojnie zasnąć tego samego dnia, w którym opuściłeś nasz gabinet.

Profesjonalna cyfrowa diagnostyka

Świetnie zdajemy sobie sprawę, że za powodzenie każdego leczenia w dużej mierze odpowiada kompleksowa i precyzyjna diagnostyka. Nie inaczej jest w przypadku metody zęby w 1 dzień. Dlatego nasze prywatne centrum stomatologiczne wyposażyliśmy w tomografię komputerową pozwalającą uzyskać cyfrowy obraz cały jamy ustnej, na podstawie którego lekarz może prawidłowo ocenić ilość tkanki kostnej. Jest to niezwykle ważne, ponieważ umożliwia to dokładne zaplanowanie całego leczenia.

Ponadto w naszej klinice korzystamy ze skanera wewnątrzustnego. Z jednej strony urządzenie to zdecydowanie pomaga lekarzowi w prawidłowej ocenie stanu zdrowia jamy ustnej, a tym samym umożliwia precyzyjne zaplanowanie całego leczenia. Z drugiej – pozwala uniknąć pobierania tradycyjnego wycisku uzębienia, która to procedura jest uznawana przez wielu Pacjentów za bardzo nieprzyjemną. Wszystko to sprawia, że leczenie metodą zęby w 1 dzień jest nie tylko niezwykle skuteczne, ale również w pełni komfortowe!

Umów się na wizytę!

Marzysz o pięknym i pełnym uśmiechu? Pragniesz, aby uzyskane efekty były niemalże nie do odróżnienia od naturalnych zębów? Chcesz znowu cieszyć się pełną funkcjonalnością jamy ustnej? W takim razie leczenie metodą zęby w 1 dzień jest zdecydowanie dla Ciebie. Wyjątkowość tego rozwiązania polega na tym, że dosłownie po 1 wizycie Twoje życie może się całkowicie odmienić. Przekonaj się o tym sam i odwiedź naszą profesjonalną klinikę stomatologiczną. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 74 666 87 77 lub +48 666 704 707.