Stomatologia estetyczna i medycyna estetyczna

Stomatologia estetyczna i medycyna estetyczna

20 października 2020

Współcześnie wygląd jest niezwykle ważny dla wielu osób. Dzięki temu można osiągnąć sukcesy nie tylko w życiu prywatnym ale również zawodowym. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą zabiegi z zakresu stomatologii i medycyny estetycznej. W A2 Clinic umożliwiamy kompleksową metamorfozę twarzy, a także całego ciała, dzięki czemu Twoje życie pozytywnie się odmieni. Spełnimy Twoje marzenie o nowym wyglądzie, przez co z nie będziesz już się rozstawał z pięknym uśmiechem.

Ciesz się pięknym uśmiechem – stomatologia estetyczna

Nieestetyczne przebarwienia zębów czy niesatysfakcjonujący kształt uzębienia może być źródłem wielu nieprzyjemnych konsekwencji. Zakrywanie ust dłonią, brak pewności siebie czy rezygnacja z podejmowania wielu inicjatyw w pracy i w życiu prywatnym to częste problemy, z jakimi borykają się Pacjenci, którzy nie są zadowoleni z wyglądu swojego uśmiechu. Na szczęście istnieją skuteczne rozwiązania pozwalają całkowicie odmienić kształt i kolor uzębienia. W A2 Clinic z powodzeniem z nich korzystamy, dzięki czemu możliwym staje się spełnienie marzeń o pięknie wyglądającym uśmiechu!

Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów w naszej klinice jest wybielanie, za sprawą którego możliwe jest uzyskanie bielszych zębów nawet o kilka odcieni. W A2 Clinic wykorzystujemy dwie metody: gabinetową oraz nakładkową. Pierwsza z nich przynosi niemal natychmiastowe efekty. Wystarczy jedna wizyta w trakcie, które ekspert nałoży na zęby specjalny preparat, którego właściwości są aktywowane przy pomocy promieni specjalnej lampy. Cała procedura wykonywana jest w gabinecie, a po zakończonym zabiegu od razu możesz cieszyć się efektem bielszych zębów.

Nieco inaczej przebieg całego procesu wygląda w przypadku zastosowania wybielania nakładkowego. W takiej sytuacji konieczne jest na początku wykonanie skanu uzębienia, który przesyłany jest do specjalistycznej pracowni protetycznej. W tym celu wykorzystuje się innowacyjny skaner wewnątrzustny, dzięki czemu nie ma potrzeby pobierania nieprzyjemnego wycisku. W ten sposób możemy zapewnić, że każda terapia w A2 Clinic będzie w pełni komfortowa. Skany uzębienia wykorzystywane są w pracowni protetycznej do stworzenia indywidualnie dopasowanych nakładek. Za ich przygotowanie odpowiedzialni są technicy mogący pochwalić się bogatym doświadczeniem i ogromnymi umiejętnościami. Następnie nakładki wraz z preparatem zostaną Ci przekazane. Ekspert opowie Ci wtedy również, jak będzie przebiegała cała procedura. Od tej pory cały proces przenosi się do domu. Twoim zadaniem jest wypełnianie nakładek specjalnym preparatem wybielającym. Pierwsze efekty widoczne są już po kilka dniach, a cała procedura nie trwa zazwyczaj dłużej niż 2 tygodnie. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że przez cały czas kontrolujesz, jakie efekty uzyskasz. W ten sposób znacznie wzrasta komfort psychiczny.

Oczywiście stomatologia estetyczna nie ogranicza się wyłącznie do wybielanie. Coraz chętniej Pacjenci decydują się na zastosowanie licówek, czyli cienkich płatków, które mocuje się do zewnętrznej części zębów. W ten sposób możliwa jest odmiana kształtu, rozmiaru oraz koloru uzębienia. Licówki mogą być wykonane z materiału kompozytowego lub porcelany. Pierwsze z nich pozwalają szybko i ekonomicznie odmienić wygląd uśmiechu. Niestety rozwiązanie to nie należy do najbardziej wytrzymałych. Druga metoda jest znacznie korzystniejsza, ponieważ dzięki niemu końcowy efekt znacznie bardziej zbliża się do naturalnego piękna. Dzieje się tak ponieważ przepuszczalność światła porcelany jest niemal identyczna jak szkliwa. Ponadto za pomocą tych licówek można trwale odmienić wygląd uśmiechu, którym będzie mógł cieszyć się przez długie lata.

Zadbaj o wygląd twarzy – medycyna estetyczna

Chcąc poprawić wygląd twarzy, warto również rozważyć skorzystanie z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. To właśnie za jej sprawą można uzyskać efekt, dzięki któremu można poczuć się młodziej i pewniej siebie. W A2 Clinic oferujemy szeroki zakres zabiegów medycyny estetycznej, które coraz bardziej zyskują na popularności. Jednym z takich rozwiązań jest HIFU (V-Max). Jest to nowoczesna metoda, która polega na wyemitowaniu fali akustycznej, która trafiając w skórę, aktywuje procesy przebudowy i produkcji kolagenu. Ten całkowicie bezinwazyjny zabieg idealnie sprawdza się w przypadku liftingu twarzy oraz redukcji tkanki tłuszczowej. HIFU (V-Max) może być stosowane na całe ciało, a uzyskanymi w ten sposób efektami można cieszyć się nawet przez dwa lata!
Do najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej należy mezoterapia. Polega ona na dostarczeniu skórze kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy. Dzięki temu zabiegowi można pozbyć się niechciany zmarszczek, a także zasinień pod oczami, otrzymując w ten sposób efekt młodej i zdrowej skóry twarzy. Mezoterapia idealnie sprawdza się również przy likwidacji lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów, przebarwień czy przy stymulacji wzrostu włosów.
Alternatywą dla tego rozwiązania jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Preparat pozyskuje się z krwi Pacjenta, który następnie wstrzykuje się w miejsce, gdzie pragnie uzyskać się odpowiedni efekt. Powoduje to wywołanie naturalnego procesu przyspieszenia gojenia się ran. Dochodzi również do regeneracji skóry czy aktywacji komórek macierzystych. Pozytywnie wpływa to na ostateczny wygląd twarzy. Efektem jest wygładzenie bruzd i zmarszczek, wzrost napięcia oraz elastyczności skóry. Warto dodać, że podobnie prezentuje się całkowicie bezpieczny zabieg fibryny bogatopłytkowej. Różnica polega na tym, że w tym przypadku w preparacie znajdują się komórki macierzyste, przez co pod skórą powstaje siatka z włókien fibryny. Pozwala to skutecznie pozbyć się występujących zmarszczek.

Na twarzy oprócz zmarszczek pojawić się mogą również blizny potrądzikowe czy zanikowe blizny pooperacyjne, które znacznie obniżają estetykę twarzy. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zabieg preparatem Linerase. Jest to substancja składająca się z kolagenu, którą podaje się do skóry. W ten sposób tworzone są optymalne warunki do odbudowy skóry. Powstanie nowych włókien kolagenowych pozwala poprawić gęstość oraz sprężystość skóry, dzięki czemu po zabiegu można cieszyć się efektem młodszego wyglądu! Chcąc uzyskać niezwykle trwały efekt jędrność skóry, warto również rozważyć Profhilo Molekuła Młodości. Jest to nowoczesna formuła, która pozwala bezpiecznie przebudować własne tkanki, dzięki czemu można cieszyć się młodym wyglądem!

Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest zastosowanie botoksu, czyli toksyny botulinowej. Rozwiązanie to pozwala w trakcie 1 wizyty skutecznie pozbyć się zmarszczek mimicznych. Warto pamiętać, że procedura ta jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna. Podobnie jest również z zabiegiem wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym. Metoda ta doskonale sprawdza się przy wypełnianiu bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek między brwiami oraz korygowania kształtu nosa, brody i ust.

Kompleksowo zadbamy o Twój wygląd twarzy

Klinika A2 Clinic powstało z myślą, aby pomóc spełnić marzenie Pacjentów o pięknym wyglądzie. Dlatego w naszej placówce blisko współpracują ze sobą specjaliści z różnych dziedzin, co pozwala osiągać ten cel z niezwykłą skutecznością. W A2 Clinic wykonujemy różnorodne zabiegi stomatologiczne. Jeżeli więc wygląd Twojego uśmiechu jest niezadowalający z powodu braków zębowych, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w naszej klinice przeprowadzić leczenie, którego celem będzie rekonstrukcja uzębienia. W takich przypadkach zalecamy wykonanie w pełni bezpiecznego zabiegu wszczepienia implantów, dzięki czemu możliwe jest przywrócenie naturalnych warunków w jamie ustnej. Na tych małych tytanowych śrubach możliwe jest następnie osadzenie odpowiedniej rekonstrukcji protetycznej: korony, mostu lub protezy. Dzięki leczeniu implantoprotetycznemu będziesz mógł znowu cieszyć się pięknym uśmiechem.

W A2 Clinic z powodzeniem wykonujemy również zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej. Wybielanie czy licówki to w pełni bezpieczne rozwiązania, które pozwalają w krótkim czasie całkowicie odmienić wygląd całego uśmiechu. Zabiegi te w połączeniu z nowoczesnymi procedurami z medycyny estetycznej umożliwiają uzyskanie znakomitych efektów, którymi będziesz cieszył się przez długi czas. Jesteśmy przekonani, że po wizycie w A2 Clinic Twoje życie odmieni się na lepsze!

Zobacz swój nowy uśmiech przed rozpoczęciem leczenia za sprawą Digital Smile Design!

Dla wielu osób decyzja o podjęciu leczenia może być niezwykle trudna. Świetnie zdajemy sobie sprawę, że Pacjenci zastanawiają się, czy uzyskany efekt w pełni spełni ich oczekiwania. Dlatego w A2 Clinic postanowiliśmy wyposażyć klinikę w nowoczesną technologię prosto z Brazylii, czyli Digital Smile Design. To właśnie za jego sprawą można zobaczyć, jak będzie wyglądał nowy uśmiech jeszcze przed rozpoczęciem leczenia.

Na początku konieczne jest wykonanie sesji zdjęciowej. Zebrany materiał fotograficzny przesyłany jest do specjalnego oprogramowania, który umożliwia przygotowanie wizualizacji przyszłego uśmiechu. Na tym etapie Ty również możesz wziąć czynny udział – podziel się swoimi uwagami, które zostaną wprowadzone do projektu. Nasz ekspert, tworząc przyszłą wizualizację uwzględnia wszelkie indywidualne cechy, takie jak kształt nosa czy rysy twarzy. W ten sposób zyskujesz pewność, że planowany uśmiech w pełni spełni Twoje oczekiwania. Ostateczny projekt będziesz mógł zobaczyć na ekranie monitora.

Na tym jednak nie koniec! W A2 Clinic możesz się zdecydować na przymierzenie swojego przyszłego uśmiechu! Jak to możliwe? Przygotowany projekt zostaje przesłany do laboratorium protetycznego w Madrycie. Tam doświadczanie technicy opracowują indywidualnie dopasowany tzw. mock-up, czyli próbną rekonstrukcję. Kiedy zostanie ona dostarczona do naszej kliniki, zaprosimy Cię na wizytę. W jej trakcie założona na chwile zostanie próbna rekonstrukcja. Przeprowadzimy wtedy również sesję zdjęciową, a zebrany materiał posłuży do przygotowania specjalnie dla Ciebie prezentacji. Podczas tej wizyty na niej, a także w lustrze zobaczysz, jak będzie wyglądał Twój nowy uśmiech. W ten sposób upewnisz się, że podjęcie decyzji o leczeniu jest słuszne.

Zespół ekspertów

A2 Clinic tworzą eksperci z wielu różnych dziedzin stomatologii i medycyny estetycznej. Ich wrażliwość na naturalne piękno, doświadczenie oraz ogromna wiedza pozwalają uzyskać znakomite efekty, którymi Pacjenci mogą cieszyć się przez długie lata. Nasi lekarze współpracują na każdym etapie leczenia: od szczegółowego zaplanowania poprzez wykonanie zabiegów z zakresu stomatologii i medycyny estetycznej po kontrolę uzyskanych rezultatów. Co najważniejsze, przez całą terapię możesz przejść w jednym miejscu! Wszystko to zapewnia nie tylko wysoki komfort, ale przede wszystkim skuteczność działania i uzyskanie zawsze znakomitych efektów, którymi będziesz mógł cieszyć się przez długie lata!

Indywidualne podejście

Świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy Pacjent to nowa, wyjątkowa historia. Dlatego do wszystkich przypadków zawsze podchodzimy indywidualnie. Jest to niezwykle ważne, ponieważ pozwala lekarzowi dobrać odpowiednie metody leczenia, dzięki którym uzyskać można efekty, o jakich zawsze marzyłeś. Ponadto nasi eksperci zawsze w trakcie planowania terapii uwzględniają wszystkie indywidualne cechy Pacjenta, by otrzymany rezultat jak sugestywnie imitował naturalne piękno i współgrał z urodą. Warto również pamiętać, że indywidualne podejście korzystnie wpływa na komfort w trakcie leczenia. Wszystko to sprawia, iż wizytę w A2 Clinic będziesz wspominał z przyjemnością!

Umów się na wizytę!

Pragniesz cieszyć się pięknym uśmiechem, a przy tym również poprawić wygląd twarzy? W naszej klinice jest to możliwe w ramach tylko jednej terapii! Przekonaj się sam jak wyjątkowe jest leczenie w A2 Clinic! Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 74 666 87 77 lub +48 666 704 707.