Wpływ pięknego uśmiechu na sukces zawodowy

Wpływ pięknego uśmiechu na sukces zawodowy

28 czerwca 2021

W dzisiejszych czasach dążenie do sukcesu zawodowego stanowi bardzo ważny aspekt życia. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę korzyści, które się z nim wiążą. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, jak estetyka uśmiechu wpływa na Wasz wizerunek w oczach przełożonych? Piękne uzębienie ułatwia kontakty z innymi ludźmi oraz wywołanie dobrego pierwszego wrażenia, zwiększając prawdopodobieństwo powodzenia w pracy. Co można zrobić, aby uzyskać olśniewające zęby? Przekonajcie się sami!

Dlaczego estetyczny uśmiech jest tak istotny?

Powszechnie wiadomo, że podczas pierwszego wrażenia ludzie zwracają uwagę na kilka czynników: ubiór, ogólną prezencję twarzy, kontakt wzrokowy czy wygląd uzębienia rozmówcy. Nas będzie interesował przede wszystkim ten ostatni atrybut ponieważ w wielu przypadkach decyduje on o naszym wizerunku w oczach drugiej osoby. Zadbany i estetyczny uśmiech pozwoli wzbudzić większe zaufanie czy sympatię, w wielu kręgach jest także pewnym wyznacznikiem atrakcyjności. Szczególnie ważny jest w przypadku osób, których praca polega na ciągłym kontakcie z innym człowiekiem (np. przedstawiciele handlowi) bądź wystąpieniach publicznych (aktorzy, piosenkarze). Pracownik jest postrzegany przez przełożonego jako swoista wizytówka przedsiębiorstwa, dlatego w wyścigu o awans warto zadbać o własne zęby!

Domowa i gabinetowa profilaktyka to podstawa!

W dążeniu do pięknego uśmiechu fundamentem jest sumienna domowa higienizacja uzębienia, gdyż pomoże ona uchronić się przed kamieniem nazębnym, czyli głównym powodem powstawania próchnicy. Szczotkowanie zębów należy przeprowadzać przynajmniej 2 razy dziennie po 3 minuty. Zauważmy, że włosie szczotki nie jest w stanie dotrzeć w każdą przestrzeń, dlatego rekomendujemy uzupełnienie procesu o zastosowanie nici dentystycznej. Pozwoli ona usunąć płytkę bakteryjną z trudno dostępnych zakamarków między zębami i zapobiegnie nawarstwianiu się w nich wspomnianego kamienia. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie płynów do płukania ust pozbawionych alkoholu – wyeliminują one resztki pokarmu zalegające w jamie ustnej oraz odświeżą oddech. Pacjenci dążący do osiągania najlepszych efektów mogą ponadto korzystać z irygatorów. To urządzenia wyrzucające płyn pod ciśnieniem, co znakomicie oczyści z płytki nazębnej każdą powierzchnię zębów.

Bardzo istotnym elementem profilaktyki jamy ustnej są regularne gabinetowe higienizacje, przeprowadzane przez doświadczoną higienistkę. To pełen pakiet komfortowych zabiegów, które mają na celu eliminację kamienia nazębnego oraz pozostałych szkodliwych osadów z jamy ustnej:

  • skaling – polega on na skierowaniu w stronę zębów specjalnego urządzenia emitującego ultradźwięki wprawiające kamień nazębny w drganie, przez co zaczyna pękać i odpadać. Proces jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny, a także przebiega przy zachowaniu maksymalnego komfortu;
  • piaskowanie – specjalne urządzenie wyrzuca pod ciśnieniem w stronę zębów mieszankę wody i proszku stomatologicznego. Dzięki temu usuwane są kłopotliwe osady i drobniejsze przebarwienia, a także wzmocnione szkliwo (dzięki dostarczeniu fluoru);
  • polerowanie – czynność trwająca około 20 minut, zęby są polerowane przy pomocy dedykowanych szczoteczek lub gumek, co wygładza ich powierzchnię i odświeża wygląd;
  • lakowanie – uzębienie jest pokrywane preparatem zawierającym dużą zawartość fluoru, który wzmacnia szkliwo i jego strukturę, zapewniając dobrą ochronę przed próchnicą. Zabieg jest kierowany przede wszystkim do dzieci, jednakże dorośli Pacjenci również mogą z niego skorzystać.

Jak można poprawić estetykę uśmiechu?

Zdarza się, że Pacjenci dysponują zdrowymi zębami, jednakże borykają się one z pewnymi niedoskonałościami obniżającymi ich wygląd. Wówczas skutecznym rozwiązaniem są metody proponowane przez stomatologię estetyczną. Założenie pełnego zestawu licówek poprawi kształt i kolor uzębienia, a także zamaskuje kłopotliwe diastemy (przerwy pomiędzy górnymi siekaczami). Licówki to bardzo cienkie płatki wykonywane z kompozytu lub porcelany, mocowane do widocznej części zębów za pomocą cementu dentystycznego.

Pacjenci oczekujący jedynie poprawy koloru uzębienia mogą z kolei skorzystać z nowoczesnych form wybielania. W naszej klinice przeprowadzamy je dwiema metodami: nakładkową, przeprowadzaną przez Pacjenta w domowym zaciszu oraz gabinetową, przeprowadzaną na miejscu i gwarantującą natychmiastowe efekty.

Umów się na wizytę!

Dysponując pięknym uśmiechem, dużo łatwiej osiągniesz sukces zawodowy, zaś A2 Clinic posiada wiele metod służących osiągnięciu celu. Jeżeli pragniesz poprawić wygląd swojego uzębienia i oczekujesz zauważalnych efektów w krótkim czasie, umów się na wizytę! Możesz się z nami skontaktować, dzwoniąc pod numer (74) 666 87 77 lub wypełniając formularz.